fbpx

таг: Македонскиот

Ќе се избришат картоните и суспензијата на Елиф Елмас и Тихомир...

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас би можел да настапи за Македонија во полуфиналето од баражот за СП 2022, откако беше обелоденето дека е...

Легендарниот Андон Дончевски денеска го слави 86-тиот роденден

0
Едно од најголемите фудбалски имиња во историјата на македонскиот фудбал Андон Дончевски денеска го прославува својот 86. роденден. Дончевски е првиот селектор...

Вујовиќ: Направивме многу глупави грешки во второто полувреме

0
Грешките во нападот беа клучни за поразот на македонскиот ракометен шампион на тешкиот терен во Унгарија. Тренерот на „црвено-црните“, Веселин Вујовиќ токму...

Повредата на Чурлинов е сериозна

0
Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов се повреди на средбата со Исланд во мундијалските квалификации, беше заменет во 63 минута откако се пожали на повреда...

Емил Павлов се пласира во финалето на СП во Дубаи

0
Македонскиот каратист Емил Павлов избори финале на Светското првенство во Дубаи. Македонецот ќе се бори за златото категоријата до 67 килограми,откако во...

МЗТ Скопје рутинирано против новиот прволигаш

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје оствари убедлива победа над новиот прволигаш Ангели ос 77:117, одржувајќи чекор зад актуелниот лидер Пелистер во македонскиот кошаркарски...

Повредата на Миркуловски сепак не е од посериозен карактер

0
Македонскиот ракометар Филип Миркуловски заработи повреда на натпреварот против Лајпциг одигра последниот викенд, а првите информации беа дека се работи за сериозна повреда...

Реал Мадрид и Барселона се заинтересирани за македонскиот фудбалер

0
Македонскиот фудбалер од средниот ред на Наполи, Елиф Елмас го привлече интересот на водечките шпански клубови. Според „La Gazzetta dello Sport“, 22-годишниот...

МЗТ Скопје со нов триумф во АБА-2

0
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје со „два од два“ го заврши вториот балон во АБА-2 лигата откако славеше над хрватски Осијек 73-83. ...

Костадинов: Не треба да се прави голема еуфорија

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Тихомир Костадинов по мечот рече дека не треба да се крева голема еуфорија, со оглед на тоа што работата не...