fbpx

таг: Македонскиот

Вардар против Кил во обид да ја прекине мини-серијата порази во...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар се наоѓа во серија од два пораза во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ в среда го пречекуваат Кил со надеж...

ФОТО: Дејан Манасков се огласи по операцијата

0
Македонскиот ракометен репрезентативец и играч на Веспрем се огласи на социјалните мрежи по операцијата која му беше извршена откако се здоби со повреда....

Ѓорѓиев: Мала држава сме, ама Македонците имаат – најголемо срце

0
Македонскиот кикбоксер, Димитар Ѓорѓиев, четврти пат дојде до златниот медал на Светското првенство (СП), кое оваа година се одржа во Италија и тоа...

УРНЕБЕСНО: Елмас игра во соблекувалната на Наполи, соиграч му коментира: „Роден...

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас важи за еден од оние кои прават добра атмосфера во соблекувалната на Наполи. Тоа Елмас го пренесува и во...

Еурофарм Пелистер поразен на првиот меч во ЕХФ Европската лига

0
Македонскиот ракометен тим Еурофарм Пелистер доживеа пораз од Ним од 26-21 во првиот натпревар од групната фаза на ЕХФ Европската лига. Клубот...

МЗТ Скопје пак подобар од Еуро Никел

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, вечерва во Кавадарци го победи Еуро Никел со 75:69 во дербито на третото коло од кошаркарското...

ФМП Академија со прв историски триумф во БИБЛ лигата

0
Академија ФМП го доби македонскиот дуел на стартот на БИБЛ лигата откако славеше на гостувањето кај Куманово со 59-63. Двата тима се...

Иван Тричковски ќе ја продолжи соработката со АЕК Ларнака

0
Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски е еден од најдобрите играчи во кипарскиот шампионат и во следните сезони ќе остане дел од АЕК Ларнака....

Вујовиќ: Целиот тим потфрли на овој меч

0
 Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 на домашен терен како фаворит загуби од Монпеље и го доживеа првиот пораз во ЛШ. По дуелот...

Монпелје го разби Вардар и му го нанесе првиот пораз во...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 по перфектниот старт на Лигата на шампионите се сопна во дуелот со француски Монпелје (25-31) во рамки на...