fbpx

таг: легендарниот

Пикси и Милошевиќ кандидати за селекторската клупа на Србија!?

0
Легендарниот фудбалер и тренер Драган Стојковиќ – Пикси е главен кандидат за селектор на најдобрата српска репрезентација. Иако од друга страна српските...

Том Џонс: Единствената добра работа кога имаш 80 години е тоа...

0
Легендарниот пејач Том Џонс (80) откри дека се вакцинирал против коронавирусот, па се пошегува како тоа е единствена предност на староста....

Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Борац Бања Лука

0
Легендарниот Веселин Вујовиќ ќе биде новиот тренер на Борац од Бања Лука, информира „oslobodnejne.ba“. За истиот медиум потврди екс стратегот...

Почина Пол Вестфал, легендарниот американски кошаркар и тренер

0
Легендарниот американски кошаркар и тренер Пол Вестфал почина во 70 година од животот. На Вестфал минатата година му беше дијагностициран рак, а на...

Кире Лазаров прогласен за најдобар десен бек на деценијата

0
Легендарниот македонски ракометар Кирил Лазаров е прогласен за најдобар десен бек на деценијата во изборот на реномираниот ракометен портал Handball-Planet.com. Порталот ги...

Тага во Бостон, почина легенда на Селтикс која освои 12 титули...

0
Денеска почина легендарниот кошаркар и тренер на Бостон селтикс, Кеј Си Џонс на 89-годишна возраст. Во историјата на НБА лигата...

Како славниот капитен на Јунајтед стана ТВ ѕвезда: Најлудите изјави на...

0
Легендарниот капитен на Манчестер јунајтед, Рој Кин, 2020 година ја одработи како ТВ аналитичар и остана запомнет по луди, урнебесни и генијални изјави....

Почина големиот хрватски актер Перо Квргиќ

0
Легендарниот театарски, филмски и телевизиски актер Перо Квргиќ почина на 94 години, само неколку недели по Мустафа Надаревиќ. Последните години од животот ги...

Синот на Руни потпиша за Манчестер јунајтед

0
Најстариот син на легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, 11-годишниот Каи, потпиша договор со „Црвените ѓаволи“. – Ден за гордост. Каи...

Здравјето на Шумахер е најдобро чувана тајна

0
Посети на легендарниот формула 1 возач им се дозволени само на лекарите, најблиските роднини и мал број на пријатели. Поминаа речиси...