таг: куќа

Ова е најскапата куќа во светот во моментов на продажба –...

0
реклама Лондонската The Holme е најскапата куќа во светот моментално на продажба, пишува Financial...

(ВИДЕО): Прв пат по модна писта прошетаа и роботи

0
Париската модна куќа Coperni на својата модна ревија во рамките на Париската недела на модата, покрај луѓе модели, вклучи и роботи. Поточно, Coperni...

Саливан: Русија може веднаш да ја заврши војната со повлекување од...

0
Советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк Саливан, смета дека војната, за која верува дека Кремљ избрал да ја води...

Бела куќа: Нема индикации дека соборените летечки објекти биле вонземски

0
Белата куќа денеска соопшти дека нема индикации вонземски активности поврзани со соборувањето на серија неидентификувани летечки објекти над Северна Америка. ...

Нови портрети на данското кралско семејство објавени три дена пред големата...

0
Данската кралска куќа објави нови портрети на кралицата Маргрета која позира со своите синови и нивните сопруги за да го одбележи јубилејниот 50-ти...

Бајден ќе одобри нова воена помош за Украина во вредност од...

0
Белата куќа најави дополнителна воена помош од 600 милиони долари за Украина, додека Соединетите држави...

Претпродолжението на „Кралот Лав“ најавено за 2024 година

0
Продукциската куќа „Дизни“ објави дека новото продолжение на „Кралот Лав“ ќе се појави во кината во 2024 година. Станува збор за „Муфаса:...

Главниот американски епидемиолог Фаучи се пензионира по 50 години служба

0
Водечкиот американски епидемиолог и главен здравствен советник на Белата куќа, Ентони Фаучи, објави дека ќе...

Белата куќа го повика кинескиот амбасадор на разговор

0
Белата куќа го покани кинескиот амбасадор во Вашингтон, Чин Ганг, да разговара со него за...

Која е мистеријата околу заматената куќа на „Гугл мапс“?

0
Кај куќа на една навидум нормална улица во Кливленд, Охајо, САД, од птичја перспектива на „Гугл мапс“ може да се види сивиот покрив...