таг: криза

Извештајот на СЗО за Украина ги скара Русија и САД

0
Извештајот на Светската здравствена организација за хуманитарната криза во Украина ги скара Русија и САД кои седат на иста маса во...

Истанбул и Дубаи најбарани дестинации за Нова Година, намален интересот за...

0
Покрај економската и енергетската криза, граѓаните наоѓаат средства и начини за прослава на Новата година надвор од земјата. Поради поволните цени, годинава како...

Ливерпул го запре Манчестер Сити

0
Ливерпул најави излез од големата криза откако „црвените“ славеа со 1-0 на големото дерби против Манчестер Сити,...

Ердоган: Европските санкции кон Русија се виновни за енергетската криза во...

0
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган обвини дека енергетската криза во Европа се должи на санкциите...

Што сѐ е потребно при евентуален нуклеарен напад во иднина?

0
Со разгорувањето на руско-украинската криза, според многумина, може да порасне и можноста и опасноста од евентуална нуклеарна војна. Како превенција, Федералната агенција за...

Најбрз егзодус од Втората светска војна, за 10 дена 1,5 милиони...

0
По Втората светска војна, бегалската криза во Украина е најбрзо растечка. За само 10 дена...

Во Косово со часови нема струја

0
Mefail Ismaili Енергетската криза во Косово со часови ги остава без струја граѓаните и стопанството. Сериозна е состојбата во општина...

Челси и Баерн Минхен во трка за Сержињо Дест

0
Барселона е во финансиска криза, а тренерот Чави Хернадез дополнително сака да добие неколку засилувања за тимот во јануари. Ова значи дека и...

Полска донесе закон: Медиумите не смеат на границата со Белорусија

0
За потсетување, мигрантската криза таму трае последните неколку недели. Advertisements ...

За Полска мигрантската криза е најголем обид за дестабилизација на Европа

0
Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја нарече мигрантската криза долж белоруско-полската граница „најголем обид за дестабилизација...