fbpx

таг: која

Кафето има голема моќ ако се консумира на овој начин

0
Една од омилените напивки која е неизоставен дел од утринскиот ритуал, е кафето. Поради основната состојка што ја содржи кафето, односно кофеинот и...

Експлозии во близина на нуклеарната централа Запорожје

0
Во украинската нуклеарна централа Запорожје, која е под руска окупација, вчера одекнаа силни...

Жените, трансродовите и небинарните луѓе се изборија за брадавици на Фејсбук...

0
Компанијата „Мета“, која е сопственик на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, конечно би можела да го промени своето правило со кое се забранува прикажување на...

Жените, трансродовите и небинарните луѓе се изборија за брадавици на Фејсбук...

0
Компанијата „Мета“, која е сопственик на „Фејсбук“ и „Инстаграм“, конечно би можела да го промени своето правило со кое се забранува прикажување на...

Најстарата жена на светот, Французинката Андре, почина на 118-годишна возраст

0
Француската сестра Андре, која беше најстарата жена во светот од април 2022 година, почина во...

Овие хороскопски знаци ќе имаат среќа оваа недела

0
Пред нас е нова недела, која ќе го означи почетокот на владеењето на Водолијата. Сонцето во петок ќе влезе во овој своеволен и...

Почина филмската легенда Џина Лолобриџида

0
Џина Лолобриџида, која со децении го претставуваше италијанскиот стереотип за медитеранска убавица и беше наречена „најубавата жена на светот“ – по насловот на...

Половина од микропластиката во светот доаѓа од ист извор и се...

0
Микропластиката која ја испуштаат автомобилските гуми во околината може да се насобере во салатата и во останатите билки кои ги јадеме, покажа лабораториска...

Три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа следната недела

0
Пред нас е нова недела, која ќе донесе многу можности за задоволство. Сè уште сме под власта на Јарецот, па акцентот во наредните...

Заедно на уште едно светско: СКОПСКО и РФМ повикуваат да навиваме...

0
„Навиваме сложно и сѐ е можно“ е главната навивачка порака која СКОПСКО ја испрати за поддршка на нашите ракометари, кои повторно ќе заиграат...