таг: која

Унгарскиот претседател ја потпиша одлуката за членството на Шведска во НАТО

0
Унгарскиот претседател Тамаш Суљок ја потпиша одлуката со која и се овозможува на Шведска да се приклучи на НАТО, соопшти неговиот кабинет. ...

ПРОПАГАНДНАТА ВОЈНА И ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Најскапата операција во историјата на руските...

0
Која е целта на најновата руска пропагандна операција? Како се спроведуваат руските пропагандни операции? 1,5 милијарди долари...

Украинските сили онеспособија третина од бродовите на руската Црноморска флота

0
Украинската воена разузнавачка агенција минатиот викенд објави снимка на која се гледа како украински  беспилотни пловила уништуваат руски воен брод во Црното Море...

Кои земји го суспендираа финансирањето на Агенцијата на ОН за палестински...

0
Агенцијата на Обединетите нации за палестински бегалци (УНРВА), која се смета за спас за два милиони луѓе во опколената енклава, претрпе кратење на...

Вечерва имаме „волчја“ Месечина – овие 4 работи апсолутно не треба...

0
реклама Денешната полна месечина, која воедно е и прва годинава, се нарекува и полна месечина...

Германија го олеснува добивањето државјанство

0
Германскиот парламент (Бундестаг) вчера прифати реформа со која Владата сака да овозможи побрзо стекнување на германско државјанство за странците под одредени услови, објави...

ЕП ќе провери дали одлуката на ЕК за доделување европски фондови...

0
Европскиот парламент денеска усвои резолуција во која наведува дека ќе ја процени можноста за укинување на одлуката на Европската комисија за обезбедување над...

Американскиот Сенат не ја усвои резолуцијата на сенаторот Берни Сандерс за...

0
Американскиот Сенат не усвои резолуција со која ќе се замрзне воената помош за Израел доколку Стејт департментот не поднесе извештај во рок од...

Во Србија сè поголем број деца боледуваат од голема кашлица, позната...

0
Официјалната информација која ни доаѓа од Институтот за јавно здравје „Д-р Милан Јовановиќ Батут“ е дека во Србија заклучно со 31 декември 2023...

Се зголемуваат тензиите, Блискиот Исток се приближува на работ на регионална...

0
Блискиот исток се приближува на работ на регионална војна, која администрацијата на Бајден се обиде да ја спречи по смртоносните напади на Хамас...