таг: коронавирус

По две години од првиот позитивен случај на ковид во Македонија...

0
Бројката на починати од коронавирус во Македонија од почетокот на пандемијата надмина 9.000, покажуваат последните податоци на Министерството за здравство. Според последниот...

Овие витамини и минерали никако не смеете да ги пиете заедно:...

0
Откако започна пандемијата на коронавирус, суплементите на витамини, минерали и други хранливи материи, веројатно се користат најмногу досега, но и со нив треба...

Тухел позитивен на коронавирус

0
Фудбалскиот тренер на Челси, Томас Тухел е позитивен на коронавирус, објави лондонскиот премиерлигаш. Затоа Тухел не го предводеше тимот против Плимут во...

Тинејџерка со месеци е позитивна на брз тест, никој не знае...

0
Брзиот антигенски тест на коронавирус кај 15-годишната Ева Валабернштајн од Хановер покажува позитивен резултат веќе девет месеци. Меѓутоа, кога прави ПЦР-тест, резултатот е...

Швајцарците почнаа да ги релаксираат мерките за пандемијата

0
Швајцарија започна со ублажување на ограничувањата за пандемијата на коронавирус, бидејќи исчезнаа стравувањата дека скокот...

Британска агенција: Бустер штити 95% од смрт од омикрон кај луѓе...

0
Зголемените дози на вакцината против коронавирус ја зголемуваат заштитата од смрт од омикронскиот сој на 95 отсто кај луѓето на возраст...

Лудило во Италија: Фудбалерите ќе играат со маски на терен?!

0
Општиот хаос што го предизвика новиот сој на коронавирус „омикрон“ во Италија се пренесе и на Серија А. Поради влошената епидемиолошка состојба беше...

Рекорден број заразени со омикрон во голем број држави

0
Рекорден број на нови случаи на коронавирус се пријавени во голем број земји ширум светот поради ширењето на позаразната верзија на...

Омикрон донесе рекорден број на новозаразени во САД

0
Рекорден број нови случаи на коронавирус се регистрирани во САД, соопшти Федералната здравствена агенција. Центрите...

Лабораториска грешка – стотици Австралијци позитивни на ковид-19 добиле лажно негативни...

0
Стотици луѓе добиле негативни резултати на тест за коронавирус и покрај тоа што биле позитивни...