fbpx

таг: коронавирус

СЗО: Бројот на нови инфекции со коронавирус и смртни случаи паѓа...

0
Бројот на нови инфекции со коронавирус и смртни случаи пријавени на глобално ниво во минатата...

СЗО објави колку луѓе во светот се починати од корона вирусот

0
Скоро 15 милиони луѓе умреле од инфекција со коронавирус или од нејзиното влијание врз пренатрупаните...

Бил позитивен на ковид 505 дена, починал по долга битка со...

0
Најдолгата инфекција со новиот коронавирус кај едно лице, пред да почине од последиците на ковид-19, траела 505 дена, објавија денеска британските научници. ...

Ковид-19: Се намалува бројот на заразени и починати на глобално ниво

0
Бројот на заразени со коронавирус и смртни случаи од последиците на инфекцијата на глобално ниво продолжува да се намалува втора недела по ред,...

Ковид-19: Се намалува бројот на заразени и починати на глобално ниво

0
Бројот на заразени со коронавирус и смртни случаи од последиците на инфекцијата на глобално ниво...

Шпанија од денеска го третира коронавирусот како грип

0
Шпанија од денеска ја третира инфекцијата со коронавирус речиси како нормална болест, слична...

По две години од првиот позитивен случај на ковид во Македонија...

0
Бројката на починати од коронавирус во Македонија од почетокот на пандемијата надмина 9.000, покажуваат последните податоци на Министерството за здравство. Според последниот...

Овие витамини и минерали никако не смеете да ги пиете заедно:...

0
Откако започна пандемијата на коронавирус, суплементите на витамини, минерали и други хранливи материи, веројатно се користат најмногу досега, но и со нив треба...

Тухел позитивен на коронавирус

0
Фудбалскиот тренер на Челси, Томас Тухел е позитивен на коронавирус, објави лондонскиот премиерлигаш. Затоа Тухел не го предводеше тимот против Плимут во...

Тинејџерка со месеци е позитивна на брз тест, никој не знае...

0
Брзиот антигенски тест на коронавирус кај 15-годишната Ева Валабернштајн од Хановер покажува позитивен резултат веќе девет месеци. Меѓутоа, кога прави ПЦР-тест, резултатот е...