fbpx

таг: коронавирус

Лудило во Италија: Фудбалерите ќе играат со маски на терен?!

0
Општиот хаос што го предизвика новиот сој на коронавирус „омикрон“ во Италија се пренесе и на Серија А. Поради влошената епидемиолошка состојба беше...

Рекорден број заразени со омикрон во голем број држави

0
Рекорден број на нови случаи на коронавирус се пријавени во голем број земји ширум светот поради ширењето на позаразната верзија на...

Омикрон донесе рекорден број на новозаразени во САД

0
Рекорден број нови случаи на коронавирус се регистрирани во САД, соопшти Федералната здравствена агенција. Центрите...

Лабораториска грешка – стотици Австралијци позитивни на ковид-19 добиле лажно негативни...

0
Стотици луѓе добиле негативни резултати на тест за коронавирус и покрај тоа што биле позитивни...

Премиер лига: Рекордни 103 позитивни тестови на коронавирус за една недела

0
Инциденцата на коронавирус меѓу членовите на клубовите од Премиер лигата достигна рекордно ниво. Во текот на неделата од 20 до 26 декември се...

АТП: Вакцинирани 95 отсто од најдобрите светски тенисери

0
Вакцинирани против коронавирус се вкупно 95 од 100. најдобро рангирани светски тенисери, изјави денеска првиот човек на АТП Тур, Сајмон Хигсон. Извршниот...

Премиер лигата, сепак, го одложи дуелот Барнли – Евертон

0
Позитивните случаи на коронавирус и повредите во редовите на Евертон ја натераа денеска Премиер лигата да го прифати барањето на клубот од Ливерпул...

Први случаи на омикрон во Албанија

0
Првите два случаја на омикрон варијанта на коронавирус се потврдени во Албанија, изјави денеска Еугена...

Компанијата „Фајзер“ предвидува кога ќе биде крај на пандемијата

0
Пандемијата на коронавирус нема да биде зад нас до 2024 година, предвидува „Фајзер“. Ковид потоа би можел да стане ендемска...

Гвардиола „лажно позитивен“, ќе може да ги води „граѓаните“ против Њукасл

0
Шпанскиот стратег доби „неубедлив тест за коронавирус“, по што вчера беше откажана неговата прес-конференција, но, сепак, ќе биде присутен на претстојниот натпревар против...