fbpx

таг: коронавирус

Вакцинацијата во Бугарија почнува во недела

0
Вакцинацијата против коронавирус во Бугарија ќе започне во недела, пренесуваат бугарските медиуми. Кампањата за вакцинација е организирана од регионалните здравствени инспекции, а...

Поради коронавирусот, 2020 година ќе остане запаметена како најсмртоносна во историјата...

0
Поради пандемијата на новиот коронавирус, 2020 година ќе остане запаметена како најсмртоносна во историјата на САД.  Пред сѐ поради новиот...

ВИДЕО: Новиот вирус не се шири толку брзо како сипаниците, заушките...

0
Нов вид коронавирус кој се појави во Велика Британија, исто така е регистриран кај лица во Австралија, Исланд, Италија и Холандија и...

Нов вид на коронавирус се шири низ Велс

0
Новиот вид на коронавирус е најверојатно главниот причинител на зголемениот број случаи во Велс во изминатитеите неколку недели, изјави денеска професорот Крис Џонс....

Професорка од Англија тврди: Новиот тип на ковид-19 има дури 22...

0
Новиот вид на коронавирус, кој со голема брзина се шири во јужните делови на Англија, има необично голем број на мутации, дури...

Вакцината од Оксфорд е најефикасна кога ќе се прими во две...

0
Вакцината од Оксфорд против коронавирус го стимулира создавањето на антитела и прави силниот одговор на Т-клетките на патогените микроорганизми. Најдобар имунолошки ефект...

Новиот вид на коронавирус ја загрижи СЗО: Факт е дека има...

0
Новиот вид на коронавирус, што се појави на југоистокот од Англија, е пронајден и во Данска, Холандија и Австралија, информира денеска техничкиот...

Новата варијанта на Ковид-19 побрзо се шири, се испитува стапката на...

0
Новата варијанта на коронавирус идентификувана во Велика Британија може побрзо да се шири и во моментов се испитува дали предизвикува поголема стапка на...