таг: италијанските

Алегри е подготвен да ја напушти клупата на Јувентус

0
Италијанските медиуми тврдат дека 55. годишниот тренер добил богата понуда од Саудиска Арабија. Пред неколку дена клубот соопшти дека има доверба во 55....

На товарен брод во Венеција откриени 850 килограми кокаин во вредност...

0
Италијанските власти откриле 850 килограми кокаин на товарен брод во близина...

Познати се сите учесници во полуфиналето на Лига Европа и Лига...

0
Големо враќање на италијанските екипи и во Лига Европа. Само еден ден откако Италија дозна дека ќе има финалист во Лигата на шампионите...

Калво: Погба останува во Јувентус, сѐ друго е чиста лага

0
Италијанските медиуми изнапишаа приказни дека француската суперѕвезда Пол Погба, на крајот на сезоната ќе си...

ФОТО: Италијанската полиција со Ламборџини превезе два бубрега и спаси два...

0
Ламборџини Huracan е дел од италијанските сили на редот и му е доделена благородна улога. Во 2014 година, Lamborghini ѝ подари Huracan...

Пеп Гвардиола тргнува по грузиецот Кварацкелија?

0
Италијанските медиуми пишуваат дека Манчестер Сити би можеле да донесат уште едно чудо – Квича Кварацкелија. ...

Интер и Јувентус во трка за Мемфис Депај

0
Италијанските гиганти Јувентус и Интер со големо внимание ја следат ситуацијата околу холандскиот напаѓач на Барселона, Мемфис...

Барселона и Јувентус испратија понуда за Обамејанг

0
Шпанските и италијанските фудбалски гиганти, Барселона и Јувентус, сакаат да го видат во своите редови напаѓачот на Арсенал, Пјер – Емерик Обамејанг како...

Јувентус освои бод против Милан

0
Италијанските фудбалски гиганти Милан и Јувентус во дербито на Италија одиграа без голови 0-0, Иако Милан имаше подобри шанси, сепак, не успеа да...

Полицијата во Италија ќе може да запре и воз ако се...

0
По зголемувањето на бројот на заразени со ковид-19, италијанските власти ги заострија пропишаните епидемиолошки мерки...