таг: им

Шест работи што треба да ги знаете за петардите и огнометот

0
На многумина им паѓаат нерви и секогаш има сериозни повреди. Но, огнометот и петардите остануваат дел од Новата година во поголемиот дел од...

Поддршка за уметноста од Халкбанк

0
Халкбанк им подари уметнички дела на своите партнери и соработници и со ваквиот избор на новогодишни корпоративни подароци ја поддржи уметноста и...

Болниците во Шангај предупредуваат на „трагична битка“ поради ширењето на ковид-19...

0
Болниците во Шангај им препорачаа на нивниот персонал да се подготви за „трагична битка“ со...

Овие хороскопски знаци се најпребирливи во љубовта

0
ИМА луѓе на кои им е тешко да најдат соодветен љубовен партнер. Тие можат да најдат маана кај секого и честопати отпишуваат потенцијален...

Во овие знаци се родени најдарежливите луѓе

0
Дарежливите луѓе сакаат да им помагаат на другите и се среќни кога можат некого да усреќат. Таквите луѓе имаат големо срце и никогаш...

Роналдо: Aл Наср? Не, не, тоа дефинитивно не е точно

0
Кристијано Роналдо успеа да им го украде шоуто на соиграчите и нивната блескава игра со која ја...

Градскиот суд во Софија им одреди притвор на четворицата странци кои...

0
Софискиот градски суд им одреди притвор на четворицата осомничени за соучесништво во нападот во Истанбул пред една недела, јави дописникот на...

Илон Маск на вработените на Твитер им порача да не доаѓаат...

0
На вработените во Твитер им е кажано дека зградата во која работат привремене ќе биде затворена и таа одлука стапува на сила веднаш....

Франција им оддаде почит на жртвите од терористичките напади од 13...

0
Француската премиерка Елизабет Борн денеска им оддаде почит на жртвите од нападите на 13 ноември 2015 година, со едноминутно молчење на...

Полицаец убиен во напад со нож во Брисел, веројатен терористички напад

0
Полицаец им подлегнал на повредите по напад со нож во четвртокот ноќта во Брисел, а истрагата за настанот ја води белгиското...