таг: им

Болните од мултипла склероза два месеци без терапијата која им го...

0
Тешко им е на лекарите и сестрите, но најтешко им е на пацинетите. На крајот тие страдаат поради нефункционалноста на системот. Болните од...

Дали елитната руска падобранска дивизија сè уште е елитна кога има...

0
Украинските оператори со беспилотни летала сигурно не можеа да им поверуваат на своите очи кога ги фокусираа своите камери на руска напаѓачка група...

Зеленски им оддаде почит на жртвите на рускиот терор во Буча

0
Претседателот Зеленски денеска им оддаде почит на Украинците убиени од руските напаѓачи за време на привремената окупација на заедницата Буча во регионот на...

„Волво“ го произведе последниот дизел-автомобил

0
Шведската компанија „Волво карс“ им стави крај на дизел-автомобилите, откако последниот теренец „Икс-це-90“ излезе од производната лента во фабриката „Торсланд“ во Шведска вчеравечер...

Во оваа земја неодамна има училиште во кое се учи како...

0
Кога им е доста од стрес, врева, гужви и асфалт, многумина често велат дека „ќе испратат сè некаде и ќе одат да ги...

На кој начин не треба да го исклучите автомобилот?!

0
Автомеханичарот им дал важен совет на сите возачи. „По долго и агресивно возење, немојте само да го гасите моторот. Овој...

Жив или мртов – секој руски војник во Украина има право...

0
Новото законодавство ги поедностави барањата за документи и им дозволи на руските војници кои се борат во Украина да го дадат својот глас...

(ВИДЕО) Гласање за Путин на „слободни, фер и демократски“ избори на...

0
Москва започна широка кампања со која им порача на жителите на окупираните делови на Украина да гласаат на претседателските избори во Русија. За...

Брисел ја финализира рамката за преговори за Украина и Молдавија со...

0
Европската комисија соопшти дека на земјите-членки им предложила рамки за пристапните преговори со Украина и Молдавија. Лидерите на Европската унија во декември...

Лудва: Не постои компромис помеѓу вистината и лагата и треба да...

0
Чешката Република им се придружи на 14 други земји во потпишувањето на Договорот за формирање нова коалиција која ќе се фокусира на интегрираните...