fbpx
15.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: им

Нагелсман не знае за победа како тренер на Баварците: Баерн претрпе...

0
Јулијан Нагелсман повторно им даде шанса на сите играчи, но некои очигледно не беа подготвени да играат за првиот тим на германскиот шампион....

ВНИМАВАЈТЕ: СЗО предупреди на опасностите од електронските цигари и повика на...

0
СЗО им препорачува на владите да преземат се што можат за да спречи непушачите да имаат пристап до електронска цигара, плашејќи се од...

Ново правило во Грција: Еве каде вакцинираните лица не мораат да...

0
Грција ќе им овозможи на луѓето кои се целосно вакцинирани против коронавирусот да одат во рестораните без маска, објави денеска грчката влада, во...

Грција ги наградува младите ако се вакцинираат, ќе им поделат по...

0
Грчката влада ќе им понуди парична награда на сите млади Грци на возраст меѓу 18 и 25 години за првата доза на вакцината...

Филипинскиот претседател се закани со затвор на тие кои нема да...

0
Филипинскиот претседател Родриго Дутерте им се заканува со затвор на граѓаните кои одбиваат да се вакцинираат против...

Дутерте: Оние кои што одбиваат да се вакцинираат ќе бидат сместени...

0
Филипинскиот претседател Родриго Дутерте им се закани со затворска казна за граѓаните кои одбиваат да се вакцинираат против Ковид-19 додека неговата земја води...

Швајцарија планира да ги вакцинира децата на возраст од 12 до...

0
Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја...

„Алиталија“ нема пари да ги исплати вработените

0
Националната авиокомпанија „Алиталија“ нема доволно пари да им го исплати на своите вработени вториот дел од платата...

Исландските глечери се топат многу брзо, им се заканува целосно исчезнување

0
Исландските глечери, на кои им се заканува целосно исчезнување до 2200 година, веќе изгубија 750 километри квадратни површински простор од почетокот на 2000...

Кина ќе им дозволи на паровите да имаат до три деца

0
Кинеските власти соопштија дека ќе им дозволат на паровите да имаат до три деца, откако на пописот...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
15.8 ° C
16.8 °
15.8 °
82 %
1kmh
0 %
саб
16 °
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °

Последни објави