таг: Илон

ФОТО: Бизарна коинциденција или нешто друго? Според книга од 1953 година,...

0
Карактерот именуван „Илон“ е опишан како лидер на „марсовската колонија“ Елон Маск е повторно во центарот на вниманието, откако корисници на...

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби...

0
Илон Маск, еден од најбогатите луѓе на светот, како гостин-водител на американското телевизиско шоу „Сабота вечер во живо“ рекол дека има Аспергеров...

Илон Маск ќе му даде 100 милиони долари на оној кој...

0
Американскиот претприемач и милијардер Илон Маск понуди награда од 100 милиони долари на оној кој ќ смисли начин за борба против климатските промени...

ВИДЕО: Благодарение на вградениот чип мајмун телепатски одигра видео игра

0
Стартапот на Илон Маск (Неуралинк) вчера објави видео снимка на која се гледа како мајмун игра едноставна видеоигра откако му биле...

Илон Маск си даде нова интересна титула – „Технокрал на Тесла“

0
Илон Маск се „откажа“ од функцијата главен извршен директор на „Tesla“ и стана „Техно крал“ – „Technoking of Tesla“. Имено,...

Илон Маск загуби цело богатство минатата недела

0
Бизнис магнатот Илон Маск минатата недела загуби богатство од 27 милијарди долари, објави Си Ен Ен. Минатата недела акциите на Тесла се...

Илон Маск загуби 15 милијарди долари

0
Илон Маск повеќе не е најбогат човек на светот по неодамнешниот пад на цената на акциите на компанијата „Тесла“ која е главен извор...

Илон Маск загуби 15 милијарди долари

0
Илон Маск повеќе не е најбогат човек на светот по неодамнешниот пад на цената на акциите на компанијата „Тесла“ која е главен извор...

ФОТО Илон Маск го изненади светот со ретка фотографија oд својот...

0
Најбогатиот човек на светот, Илон Маск, сподели фотографија од својот деветмесечен син X Æ A-XII, па ги воодушеви луѓето ширум светот....

Илон Маск контролира повеќе од една четвртина од активните сателити

0
Извршниот директор на „SpaceX“, Илон Маск, сега контролира повеќе од една четвртина од сите активни сателити во орбитата околу Земјата, откако лансираше...