таг: Илон

Акционерите на „Тесла“ ја одобрија рекордната исплата од 56 милијарди долари...

0
Илон Маск соопшти дека акционерите на „Тесла“ со големо мнозинство ја изгласале рекордната исплата за него и најави дека ќе го пресели седиштето...

Илон Маск најави целосно префрлување на X.com

0
Американскиот милијардер Илон Маск во петокот на својата социјална мрежа „Х“ (Х), до неодамна наречена „Твитер“ (Твитер) објави дека „сега се активирани сите...

Маск најави нови промени на X платформата

0
Илон Маск најави нови промени на платформата X (поранешен Twitter) кои ќе овозможат одредени сметки да отклучуваат бесплатни премиум функции. ...

Првиот човек со чип Neuralink играше шах на компјутер во видео...

0
Стартапот на Илон Маск, Neuralink, во средата во живо емитуваше како првиот пациент вграден со мозок го користел својот ум за да игра...

Трамп, во потрага по пари за кампањата, се сретна со Илон...

0
Доналд Трамп се сретна со контроверзниот милијардер Илон Маск во неделата во Палм Бич, Флорида, заедно со неколку други републикански донатори со големи...

Извршено е првото вградување чип во човечки мозок – Маск: Пациентот...

0
реклама Американскиот бизнисмен Илон Маск објави дека на првиот пациент на кој му бил...

Пере и пегла по дома: Погледнете како хуманоидниот робот на „Тесла“...

0
Илон Маск објави видео на кое се гледа како хуманоидниот робот „Оптимус“ на неговата компанија „Тесла“ ги превиткува и дипли алиштата. На...

Што зборуваше Илон Маск за интернетот во 1998 година

0
Илон Маск е познат по размислувањето на долги патеки, а неговите предвидувања од интервјуто што го дал во 1998 година се покажуваат изненадувачки...

Еве што зборуваше Илон Маск за интернетот во 1998 година

0
Илон Маск е познат по размислувањето на долги патеки, а неговите предвидувања од интервјуто што го дал во 1998 година се покажуваат изненадувачки...

Илон Маск го претстави својот „Сајбертрак“, возилото со кое „иднината ќе...

0
Милијардерот и инвеститор, Илон Маск, со голема помпа го претстави „Сајбертрак“ (Cybertruck) електричен пик-ап со футуристички дизајн од неговата компанија „Тесла“, за кој...