таг: изненадувачки

Изненадувачки симптом кој може да биде ран знак на деменција

0
Еден британски лекар сподели изненадувачки предупредувачки знак за деменција, состојба која го уништува умот и која погодува повеќе од 55 милиони луѓе ширум...

Откриена „тајната“ како учи мозокот – За сѐ се заслужни мистериозните...

0
Во изненадувачки истражувачки пресврт, научниците кои ги истражуваа процесите на учење кај глувците наидоа на она што тие го нарекоа „зомби неврони“ во...

Лоши вести за македонското борење од Европското првенство во Загреб

0
Изненадувачки лоши вести за македонското борење доаѓаат од Загреб каде се одржува Европското првенство. Тројцата...

Гранде Пандев се сели во Парма

0
Македонскиот фудбалер, Горан Пандев изненадувачки ќе менува клуб во последниот ден од преодниот рок и ќе ја напушти Џенова за Парма до крајот...

Пандемијата со ковид започнала да се шири од Норвешка?

0
Норвешките научници дојдоа до изненадувачки резултати на анализата на крвта од жители во земјата, кои можеби ќе ја променат историјата на пандемијата во...

„Не беа сите едногласни“ – Каракачанов открива детали од состанокот на...

0
Единствениот став на CCНБ за северна Македонија не е изненадувачки. Да не се лажеме –...

Дебакл на Челзи на Стемфорд Бриџ против ВБА!

0
Фудбалерите на Челзи претрпеа изненадувачки пораз на домашен терен денес од ВБА (2:5) во мечот од 30....

Леонардо доби шокантен повик, Ди Марија веднаш беше заменет, тој веднаш...

0
ПСЖ претрпе изненадувачки пораз од Нант (1:2), но натпреварот беше во сенка на сериозен проблем во врска...