таг: издаде

На Американците им е забрането да купуваат руски акции

0
Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден издаде нови инвестициски ограничувања кои им забрануваат на Американците...

Германија испраќа 1 милијарда евра воена помош за Украина

0
Германската влада вели дека планира да издаде повеќе од милијарда евра воена помош за Украина....

Стејт департментот ги повика Американците да ја напуштат Украина

0
Американскиот Стејт департмент издаде нов совет во кој ги повикува Американците во Украина да ја...

СЗО со предупредување пред Божиќ: Подобро е да се откажат собирите...

0
Светската здравствена организација издаде предупредување пред Божиќните празници поради забрзаното ширење на омикронот. Подобро е да се откажат собирите отколку...

Манчестер Јунајтед се огласи за протестот

0
Манчестер Јунајтед издаде соопштение по откажувањето на натпреварот. „Црвените ѓаволи“ истакнаа дека натпреварот е одложен...

Турција ја одобри руската вакцина „Спутник V“

0
Турција издаде дозвола за итна употреба на руската вакцина „Спутник V“ против коронавирусот, соопшти денеска турската Агенција за лекови и медицински производи. ...

Македонија се задолжи со нови 700 милиони евра преку еврообврзница

0
Македонија издаде нова седумгодишна еврообврзница во вредност од високи 700 милиони евра. Со тие пари, 500 милиони...

Снежна бура ѝ се заканува на Америка, вонредна состојба во Њујорк

0
Националната метеоролошка служба на САД издаде предупредување за поголемиот дел од истокот на земјата, од Северна Каролина...

Полицијата во Москва издаде предупредување

0
Полицијата во и околу Москва издаде предупредување до граѓаните пред новите протести најавени за недела за поддршка на приведениот опозициски лидер Алексеј Навални....

Во САД издадено национално предупредување за закана од домашни антивладини екстремисти

0
Министерството за домашна безбедност на САД издаде национално предупредување за тероризам, повикувајќи се на потенцијална...