таг: извршила

Северна Кореја тестирала подводен систем за нуклеарно оружје

0
Северна Кореја наводно извршила тестирање на својот подводен систем на нуклеарно оружје во знак на протест против овонеделните заеднички воени вежби меѓу Јужна...

Голема акција и претреси во Германија во врска со шверц на...

0
Германската полиција денеска наутро извршила повеќе претреси против група осомничена за шверц на луѓе, јавува германската новинска агенција ДПА. Во...

Нов бран руски ракетни напади врз Украина, погодена критична инфраструктура во...

0
Руската војска во текот на ноќта извршила ракетни и напади со беспилотни летала во повеќе...

Кина спроведе нови воени вежби во близина на Тајван

0
Кинеската војска соопшти дека извршила нови вежби во близина на Тајван додека група...

Стартува евакуацијата на цивили од челичарницата во Мариупол

0
Москва  потврди дека синоќа извршила воздушен напад на  украинскиот главен град , кратко по средбата...

Хакирана лабораторијата на Оксфорд каде се истражува корона вирусот

0
Кибер банда извршила хакерски напад врз биолошката лабораторија на Универзитетот во Оксфорд, каде се истражува Ковид-19, соопшти денеска британскиот весник „Телеграф“. Според...