fbpx

таг: играат

ВИДЕО / Славија Прага и Витезе, во четвртфиналето

0
Одредени се екипите кои ќе играат во четвртфиналето на Конференциската лига. По Бодо / Глимт, ПСВ, Партизан,...

Утре се играат четвртфиналните натпревари во фудбалскиот куп на Македонија

0
Утре се играат четвртфиналните натпревари во фудбалскиот куп на Македонија. Актуелниот шампион Шкендија за противник ќе ја...

Двајца познати фудбалери ќе играат во МЛС лигата

0
Двајца познати фудбалери ќе играат во САД, поточно во МЛС лигата. Средините ќе ги променат Џердан Шаќири и Даглас Коста кои во наредниот...

Ибрахимовиќ и Ребиќ нема да играат против Интер

0
Миланските фудбалски тимови Милан и Интер го играат можеби најважниот натпревар оваа сезона, затоа што се на врвот во Серија А. Со...

Шпанија и Шведска за ракометна историја во утрешното финале

0
Репрезентациите на Шпанија и Шведска ќе играат во утрешното финале на Европското ракометно првенство, кое на поуспешниот тим ќе му донесе историски успех....

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на полуфиналето меѓу Шпанија...

0
Денес на европското ракометно првенство се играат двете полуфинални средби, Шпанија-Данска и Франција – Шведска се борат за двете места во финалето. ...

ФОТО: Македонија промовирана на европското првенство во ракомет

0
Додека европското првенство во ракомет е во тек и се играат средбите од групната фаза, собирот на најдобрите репрезентации во Европа е шанса...

Канада и Шпанија во финалето на АТП купот

0
Канада и Шпанија ќе играат во финалето на АТП купот во недела, откако Канаѓаните во драматичниот одлучувачки меч во двојки беа подобри од...

Суперкупот на Италија нема да биде одложен

0
Интер и Јувентус ќе играат во планираниот термин во рамки на Суперкупот и покрај барањето овој дуел да биде одложен. Тимовите бараа...

Младинските селекции ги дознаа ривалите за наредниот квалификациски циклус

0
Македонските репрезентативци до 17 години ќе играат во групата 9 со селекциите на Франција, Исланд и Луксембург, додека фудбалерите до 19 години се...