fbpx
13.8 C
Skopje
недела, септември 19, 2021

таг: здравство

Од ковид-19 починаа две лица од Тетово на возраст од 31...

0
Министерството за здравство информира дека од компликации од ковид-19 починале две лица од Тетово на 31 и 70 годишна возраст. Починале во болнички...

Пристигна лекот Калидеко за пациентите со цистична фиброза

0
Министерството за здравство информира дека на Клиниката за детски болести е дистрибуиран лекот Калидеко, терапија за пациентите со цистична фиброза кои се носители...

МЗ: Од 416.614 вакцинирани граѓани со две дози 167 се заразиле...

0
Министерството за здравство информира дека заклучно со 5 август, од 416.614 лица вакцинирани со две дози на вакцина против Ковид 19, 167 лица...

Нови 37 случаи на ковид-19, нема починати

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се...

72 новозаразени со ковид -19, нема починати, активни се 588 случаи

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.759 тестирања, а регистрирани се...

Филипче: Лекот „Калидеко“ доцни, тој ќе пристигне наскоро во нашата држава

0
Министерот за здравство Венко Филипче, на пратеничко прашање на пратеникот Кирил Пецаков од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за двомесечното доцнење на лекот „Калидеко“,...

Теренската вакцинација продолжува и утре, еве во кои места

0
Од Министерството за здравство информираат дека теренската вакцинација за среда 28.07.2021 ќе се одвива во следните населени места: Тетово – Брвеница, Д.Седларце,...

Во Србија пристигнаа нови 133.490 дози на Фајзер

0
Српското министерство за здравство  соопшти дека денес  во Србија е доставен нов контингент вакцини „Фајзер-Бионтек“. 113.490 дози вакцини пристигнаа во Србија, како...

Нови 24 случаи на заболени со ковид-19, нема починати лица

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје, дека во последните 24 часа се направени 4 133 тестирања, а регистрирани...

Вакцинација во домашни услови, од понеделник почнува закажување

0
Министерството за здравство ја информира јавноста дека од понеделник граѓаните кои поради здравствени причини не се во можност да дојдат на вакцинален пункт...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
13.8 ° C
14.5 °
13.8 °
88 %
1kmh
0 %
нед
31 °
пон
33 °
вто
26 °
сре
17 °
чет
10 °

Последни објави