fbpx

таг: за

Понудена на оглас Статуата на еврото – симбол на Европската централна...

0
Често користениот симбол за приказни за Европската централна банка (ЕЦБ), 14 метри висока и 50 тони сина скулптура на еврото сега е на...

Секој четврти тестиран бил позитивен: Уште 293 новозаразени со ковид-19

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.254 тестови, а регистрирани...

Секој четврти тестиран бил позитивен: Уште 293 новозаразени со ковид-19

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа: Направени се 1.254 тестови, а регистрирани...

Најлошиот избор на храна за метаболизмот

0
Најдобрите намирници за забрзување на метаболизмот се оние на коишто им треба подолго време за да се сварат и поради кои подолго време...

Видеолотарија Касинос Австрија поддржувач на македонскиот фудбал

0
Видеолотарија во своите заложби за поддршка на спортска култура, продолжува со својата агенда за активна вклученост во...

За три дена регистрирани уште 290 позитивни на ковид-19, активни се...

0
Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 01.07 до 03.07.2022): Направени се...

Габриел Хесус го засилува нападот на Арсенал

0
Новата недела започна со одлични вести за фановите на Арсенал. Нападот на „топџиите“ го засили бразилскиот голгетер...

Бугарскиот мандатар Асен Василев даде изјава за Македонија

0
Нов бугарски мандатар за формирање на Владата е Асен Василев. Тој денеска го доби...

Германските терминали за ЛНГ ќе бидат оперативни на крајот на годината

0
Германскиот министер за економија Роберт Хабек денеска изјави дека првите два привремени терминали за ЛНГ во земјата, кои треба да...

Три намирници кои одлично делуваат против изгореници, а веќе ги имате...

0
Конечно пристигна летото и време за уживање надвор, но и со заштита, со часови поминати на силно сонце, често доаѓаат изгореници. За среќа,...