fbpx
27.8 C
Skopje
среда, јуни 23, 2021

таг: за

Грција од утре го укинува задолжителното носење маски на отворено

0
Грчкиот заменик министер за цивилна заштита, Никос Хардаљас, денеска соопшти дека од утре, во 5 часот наутро, се укинува мерката за задолжително носење...

Почина 39-годишен кичевчанец од ковид-19, пет новозаразени

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.466 тестирања, а регистрирани се...

Боинг издвои 500 милиони долари за отштета на семејства на загинати...

0
Авиокомпанијата Боинг создаде фонд од 500 милиони долари за да ги обештети семејствата на 346 лица загинати...

ВИДЕО: Дали селекторот Ангеловски ги препознава фудбалерите како деца?

0
За време на Европското првенство, УЕФА реализираше неколку игри со фудбалерите и селекторите на репрезентациите. На ред дојде и Македонија, а...

Оштетувања на мозокот, типични за пациенти со Алцхајмерова и Паркинсонова болест...

0
Оштетувања на мозокот, типични за пациенти со Алцхајмерова и Паркинсонова болест, се откриени кај луѓе кои починале од Ковид-19, открија научници од Универзитетот...

УНЕСКО: Места кои можат да бидат отстранети од Списокот на светско...

0
Организацијата за образование, наука и култура при Обединетите Нации (УНЕСКО) препорача отстранување на крајбрежјето на Ливерпул од Списокот на светско наследство, поради опасност...

Со крвна плазма досега се третирани 1.431 пациент болен од ковид-19

0
Од Институтот за трансфузиона медицина информираат дека се обезбедени вкупно 1.732 единици конвалесцентна плазма за третман на пациенти заразени со Ковид-19, од кои...

По Пандев, заминуваат Велкоски и Тричкоски

0
Денерниот натпревар за Горан Пандев беше последен во репрезентативниот дрес. Нашата легенда остави траен белег во македонскиот репрезентативен фудбал. Но покрај...

Двајца починати, тројца заразени со ковид-19 во последното деноноќие

0
Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а регистрирани се 3 нови...

„Меѓународна изолација“ за Кина доколку не соработува во понатамошните истраги за...

0
Советникот за национална безбедност на САД, Џејк Саливан изјави дека Кина ќе се соочи со „меѓународна изолација“ доколку не соработува за време на...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
27.8 ° C
27.8 °
27.8 °
57 %
0.5kmh
0 %
сре
27 °
чет
40 °
пет
39 °
саб
38 °
нед
35 °

Последни објави