таг: загинати

Бројот на жртвите во земјотресот во Турција и Сирија надмина 8.000

0
Бројот на загинати од земјотресот во Турција и Сирија надмина 8.000 и веројатно...

СЗО: Бројот на загинати во Турција може да се зголеми за...

0
Бројот на загинати во вчерашните катастрофални земјотреси во Турција и Сирија, во кои,...

(ВИЕО) Ледената бура низ САД и Канада одзеде најмалку 34 животи

0
Во ледената бура што ги погоди САД загинати се најмалку 34 лица, а се очекува бројката да се зголеми бидејќи многу...

Бројот на загинати во земјотресот во Индонезија се искачи на 268

0
Бројот на загинати во земјотресот кој во понеделникот ја погоди Индонезија се искачи на 268....

Најмалку 56 луѓе загинаа во земјотресот што ја погоди индонезиската провинција...

0
Бројот на загинати во земјотресот со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала што денеска ја погоди Западна Јава во Индонезија...

Киев: Од почетокот на војната загинаа 437 украински деца

0
Бројот на загинати и повредени, сепак, не е конечен бидејќи сè уште се проверуваат информациите...

Расте бројот на загинати во уривањето на мостот во Индија –...

0
Бројот на загинати при уривање на мост во Гуџарат, Индија, се искачи на 132, соопшти...

Десетици загинати во ураганот Ијан во САД

0
Бројот на загинати од ураганот Ијан во САД се искачи на 27, откако вчера попладне...

Десетици жртви и исчезнати од земјотресот во Кина

0
Бројот на загинати во големиот земјотрес кој ја погоди западна Кина се искачи...

Загинати цивили и уништени села – што остави руската војска во...

0
Тела на загинати цивили по улиците и рушевини од бомбардираните куќи и објекти е пустошот во селата и градовите на северот...