таг: загинати

(ВИДЕО) Бројот на загинати и исчезнати во поплавите во Либија се...

0
Над 5 000 луѓе се претпоставува дека се загинати, а 10...

(ВИДЕО) Илјадници загинати и исчезнати по уривање на две брани во...

0
Повеќе од 2 000 луѓе се загинати, а околу 6 000 се водат за исчезнати во градот Дерна, во Либија, каде...

Бројот на жртвите од земјотресот во Мароко надмина 2.000

0
Последните информации велат дека бројот на загинати во земјотресот во Мароко се искачи на 2.122 лица, соопштија вчера вооружените сили на...

Грција; Четворица загинати кога автомобил удри во автобус со српски туристи

0
Четворица загинати и над 50 повредени е билансот од тешката несреќа што се...

Шест загинати во невремето на Балканот

0
Шест загинати и стотина повредени е билансот од невремето  кое вчера го зафати Балканот. Во хрватската престолнина Загреб пријавени се...

Завршени спасувачките операции во Краматорск, бројот на жртви се искачи на...

0
Бројот на загинати во нападот на 27 украинскиот град Краматорск се искачи на 12 откако украинските спасувачи извлекоа уште едно тело...

Најмалку 10 загинати и 11 повредени откако автобус се преврте во...

0
Најмалку 10 лице се загинати во сообраќајна несреќа што се случила...

Расте бројот на загинати во невремето во Нов Зеланд

0
Бројот на загинати од циклонот Габриел во Нов Зеланд денеска се искачи на 11, а неколку илјади...

Бројот на загинати од циклонот Габриел во Нов Зеланд се искачи...

0
Бројот на загинати од циклонот Габриел во Нов Зеланд се искачи на седум,...

Бројот на загинати во земјотресите во Турција и Сирија се приближи...

0
Бројот на луѓе загинати во разорните земјотреси на границата меѓу Турција и Сирија...