таг: загинати

Бомбардирана база во близина на Полска

0
Најмалку 35 загинати и стотици повредени е билансот од нападот на руската армија врз воената база Јаворив во Лавов, Украина, на...

Русија негира дека загинале 13.000 војници

0
Телата на руските војници загинати во војната во Украина ги полнат мртовечниците во Белорусија, изјави локален жител за Радио Слободна Европа....

Нападот на воената база кај Лaвов, бројот на загинатите се искачи...

0
Бројот на загинати како резултат на рускиот напад на воената база во Јаворив, во близина...

(ВИДЕО) Расте бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Индонезија

0
Бројот на загинати во ерупцијата на индонезискиот вулкан Семеру е зголемен од 22 на 34,...

Над 180 загинати по поплавите во Западна Европа

0
Последните бројки на загинати во поплавите во Западна Европа во изминативе 24 часа достигнаа до 180, откако...

До сега 160 жртви во поплавите во Европа

0
Бројот на загинати во поплавите во Германија достигна 133, со што досега, вкупно се евидентирани 160 жртви...

Бројот на загинатите во поплавите во Германија достигна 133, во Европа...

0
Бројот на загинати во поплавите во Германија достигна 133  и со таа цифра, веќе има 160 жртви на природната катастрофа во области во...

Бројот на смртни случаи од уривањето на зградата во Флорида се...

0
Бројот на загинати од срушена станбена висококатница во близина на Мајами се искачи на 97 лица, соопштија...

Бројот на загинати во авионската несреќа на Филипини се зголеми на...

0
Бројот на загинати во вчерашната несреќа на филипинскиот воен авион „Ц-130“ достигна 52, соопштија властите. Претходно беше соопштено дека во несреќата загинале...

Бројот на загинати во авионската несреќа на Филипини се искачи на...

0
Бројот на загинати во денешната несреќа на филипинскиот воен авион „Ц-130“ достигна 45, вклучително и цивили кои настрадале за време на слетувањето...