таг: завршија

Нови случаи на труења со газирани пијалаци во Хрватска

0
Неколку лица завршија во болница во Хрватска поради сомневање за труење со газирани пијалоци. Засега е потврдено дека само два случаи...

Тајфун го погоди Хонг Конг: Над 50 луѓе завршија во болница

0
Во Хонг Конг најмалку 55 лица денеска завршија во болници поради повреди предизвикани...

Првиот ден од Самитот на БРИКС заврши со лидерска средба зад...

0
Лидерите на земјите-членки на БРИКС синоќа го завршија првиот ден од Самитот во...

Амен и Усар Томпсон влегоа во историјата на НБА

0
Тие се првите браќа кои завршија заедно во “Топ 10” на драфтот во истата година...

Лидерите на ЕУ ќе продолжат да се договараат околу ограничувањата на...

0
Лидерите на Европската унија завршија уште една дебата за одговорот на блокот на енергетската криза...

ЗОИ: Ледецка и Карл победници во женскиот и машкиот паралел велеслалом...

0
На Олимпијадата во Пекинг претпладнево завршија трките во женска и машка конкуренција во паралел слалом – сноубординг. Кај сноубордерките златниот медал го...

Пелистер го совлада МЗТ Скопје за потврда на првата позиција

0
Кошаркарите на Пелистер на убедлив начин ја завршија 2021 година остварувајќи ја и 12-тата победа во серија со што се непоразени оваа сезона....

Двата битолски ракометни тима на зимски одмор, старт на 12.јануари

0
Двата ракометни битолски тима завршија со активности за 2021 година, а поголем дел од играчите имаат и репрезентативни обврски. Подготовките за новата...

МЗТ Скопје со нова победа во АБА 2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје турнирот во Сараево го завршија со максимален ефект, победен е и Ловќен (100:81), за второ место на табелата...

Тотенхем донесе големо засилување

0
Спарс ја завршија работата да доведат одличен стопер. Кристијан Ромеро кариерата ќе ја продолжи во Тотенхем. Аталанта попушти по големите преговори, па...