таг: завршија

Мирно заврши протестот на синдикатите во центарот на Атина

0
Мирно завршија протестите во центарот на Атина, организирани од грчките синдикати поради денешното гласање на новиот закон за работни односи, јави дописничката на...

Одбраната на Трамп денеска со свои аргументи во судењето за импичмент

0
Демократите во Претставничкиот дом го завршија случајот против поранешниот претседател Доналд Трамп, повикувајќи ги сенаторите да го...