таг: Забрана

Русија ја повлече одлуката за нуклеарно оружје: Ќе направиме сè за...

0
Русија ја повлекува ратификацијата на Договорот за сеопфатна забрана на нуклеарни тестови (CTBT)...

Европскиот парламент размислува за промени кои ќе влијаат на милиони возачи...

0
реклама Забрана за ноќно возење за млади возачи, лекарски прегледи со курсеви за освежување на...

Унгарија најави забрана за увоз на жито од Украина

0
Унгарија се согласи со Романија, Словачка и Бугарија да воведе забрана за увоз...

ПСЖ доби забрана од ФИФА да позајмува играчи

0
Францускиот шампион ПСЖ доби забрана од ФИФА да позајмува играчи во зимскиот преоден рок поради достигнување на...

Купувајте електрични возила: Од 2035 година престанува производството на автомобили на...

0
Европратениците гласаа за ефективна забрана за продажба на нови бензински и дизел автомобили, како дел од широкиот пакет мерки за борба против климатските...

Бундесбанк: Забраната за увоз на руски енергенси може да ја турне...

0
Целосната забрана за увоз на руски енергенси може да ја турне германската економија во рецесија, предупреди денеска Централната банка, истакнувајќи дека...

Забрана за руски авиони на македонското небо

0
Македонската Влада донесе одлука да воведе забрана за влез во воздушниот простор на територијата на...

Кинеските фудбалери добија забрана за тетовирање

0
Фудбалерите кои настапуваат за кинеската репрезентација добија забрана да се тетовираат, а на оние кои веќе се тетовирани им е советувано да ги...

Европската комисија бара итна забрана за летови од Јужна Африка поради...

0
Европската комисија (ЕК) ќе побара итна забрана на летови од регионот на Јужна Африка откако беше откриен нов сој на коронавирусот. ...

Само со трета доза до европски ковид сертификат – Мицотакис со...

0
Забрана за влез во затворени простории за невакцинираните; рок на траење на сертификатот за вакцинација...