fbpx

таг: Забрана

Купувајте електрични возила: Од 2035 година престанува производството на автомобили на...

0
Европратениците гласаа за ефективна забрана за продажба на нови бензински и дизел автомобили, како дел од широкиот пакет мерки за борба против климатските...

Бундесбанк: Забраната за увоз на руски енергенси може да ја турне...

0
Целосната забрана за увоз на руски енергенси може да ја турне германската економија во рецесија, предупреди денеска Централната банка, истакнувајќи дека...

Забрана за руски авиони на македонското небо

0
Македонската Влада донесе одлука да воведе забрана за влез во воздушниот простор на територијата на...

Кинеските фудбалери добија забрана за тетовирање

0
Фудбалерите кои настапуваат за кинеската репрезентација добија забрана да се тетовираат, а на оние кои веќе се тетовирани им е советувано да ги...

Европската комисија бара итна забрана за летови од Јужна Африка поради...

0
Европската комисија (ЕК) ќе побара итна забрана на летови од регионот на Јужна Африка откако беше откриен нов сој на коронавирусот. ...

Само со трета доза до европски ковид сертификат – Мицотакис со...

0
Забрана за влез во затворени простории за невакцинираните; рок на траење на сертификатот за вакцинација...

Австрија ќе забрани влез за невакцинираните против Ковид-19 на јавни места

0
Невакцинираните граѓани против ковид-19 во Австрија наскоро ќе добијат забрана да се движат во одредени...

Нов Зеланд би можело да го забрани пушењето за родените по...

0
Нов Зеланд разгледува голем број мерки насочени кон забрана за пушење, вклучително и радикална иницијатива за забрана на...

Грција со нова одлука: Еве до кога ја продолжи забраната за...

0
Одлуките за забрана за влез во Грција на државјани на трети земји и за ограничување на копнените граници со Северна Македонија, Турција и...

Нови затворања на границите на ЕУ? Можна блокада за влез од...

0
Британците наскоро би можеле да се соочат со забрана за влез во ЕУ според германскиот план за затворање на границите, пишува денес британски...