таг: Забрана

Европската комисија бара итна забрана за летови од Јужна Африка поради...

0
Европската комисија (ЕК) ќе побара итна забрана на летови од регионот на Јужна Африка откако беше откриен нов сој на коронавирусот. ...

Само со трета доза до европски ковид сертификат – Мицотакис со...

0
Забрана за влез во затворени простории за невакцинираните; рок на траење на сертификатот за вакцинација...

Австрија ќе забрани влез за невакцинираните против Ковид-19 на јавни места

0
Невакцинираните граѓани против ковид-19 во Австрија наскоро ќе добијат забрана да се движат во одредени...

Нов Зеланд би можело да го забрани пушењето за родените по...

0
Нов Зеланд разгледува голем број мерки насочени кон забрана за пушење, вклучително и радикална иницијатива за забрана на...

Грција со нова одлука: Еве до кога ја продолжи забраната за...

0
Одлуките за забрана за влез во Грција на државјани на трети земји и за ограничување на копнените граници со Северна Македонија, Турција и...

Нови затворања на границите на ЕУ? Можна блокада за влез од...

0
Британците наскоро би можеле да се соочат со забрана за влез во ЕУ според германскиот план за затворање на границите, пишува денес британски...

Данска ги затвора границите за сите земји

0
Данска ќе воведе забрана за влез на патниците од сите земји во светот, со цел да се ограничи ширењето на...

Кавани казнет со три натпревари и 100.000 фунти

0
Забрана за настап од три натпревари и парична казна во износ од 100.000 фунти му изрече вечерва Англиската фудбалска федерација (ФА) на напаѓачот...