fbpx

таг: животната

ОН: Повеќе смртни случаи поради загадена животна средина отколку од ковид-19

0
Загадувањето на животната средина предизвикува поголем број смртни случаи во светот отколку ковид-19, се наведува во новиот извештај на Обединетите нации....

Ќучук: ЕУ треба да одлучи дали ќе биде политички сојуз или...

0
Можеби Европската Унија има високи стандарди за животната средина и социјалната политика, но ЕУ треба...