fbpx

таг: есен

Заљубени сте? – Еве неколку љубовни филмови за гледање во двојка

0
Доаѓа есен, а со неа и подолгите, дождливи вечери кои најдобро се минуваат со филмови во топла, пријатна атмосфера. Сместени под ќебе, во...

Кинеските рудари на крипто валути во потрага по нов дом

0
Секоја есен, рударите на Биткоин го напуштаат југот на Кина, кој е богат со хидроцентрали, и се селат на северот на земјата, каде...

Водечки виролог за иднината на пандемијата: До зима Ковид-19 ќе...

0
Пандемијата Ковид-19 веројатно до есен или зима ќе стане епидемија за која се очекува да се повторува секоја година, но сепак истата...

Водечкиот германски виролог за иднината на пандемијата: „До зима Ковид-19 ќе...

0
„Пандемијата Ковид-19 веројатно до есен или зима ќе стане епидемија за која се очекува да се повторува секоја година, но сепак истата ќе...