таг: ЕМА

ЕМА: „АстраЗенека“ да не се дава на постари од 60 години

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека земјите треба да ја избегнуваат вакцината „АстраЗенека“ против Ковид-19 за лицата на возраст над 60...

ВИДЕО | Eма Стоун: Не знаејќи, со скршено рамо заминав на...

0
Првпат по пет години Ема Стоун се појави во „Шоуто на Елен“ каде што прозборе за повредата што наводно ја доживеала на...

Животната приказна на Ема Ананиевска, пијанистка со целосно оштетен вид: По...

0
Ема Ананиевска е дипломирана пијанистка, а моментно е на магистерски студии по специјална едукација и рехабилитација при Филозофски факултет во Скопје. Во текот...

Ема Вотсон стави крај на молкот: Актерката се огласи на „Твитер“...

0
Ема Вотсон по долго молчење на социјалните мрежи, прозборе за гласините кои кружеа за неа… Познатата актерка проговори за гласините...

ЕМА со препорака за чување на вакцините Фајзер

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска препорача да се продолжи времето на чување на вакцините на „Фајзер/Бионтек“ на стандардни температури во фрижидер до...

ЕМА го разгледува лекот сотровимаб како терапија против Ковид-19

0
Европската агенција за лекови, ЕМА, ја започна својата ревизија на лекот сотровимаб како можна терапија против Ковид-19, јави дописничката на МИА од Брисел....

Секоја земја самостојно ќе одлучува за примената на „Астра зенека“

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) препорача секоја земја самата да одлучи како ќе го третира нивниот заклучок дека по приемот на вакцината „Астра...

ЕМА: Секоја држава самостојно да одлучи за вакцината „АстраЗенека“

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) соопшти дека секоја земја треба сама да одлучи како ќе го третира нивниот заклучок дека по приемот на...

Тромбоза може да се смета за несакан ефект на вакцината на...

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека необичен тип на тромбоза може да се смета за многу редок несакан ефект на вакцината против...

ЕМА попладнево ќе се изјасни за случаите со згрутчување на крвта...

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) попладнево ќе одржи прес – конференција за случаите со згрутчување на крвта...