fbpx
8 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: ЕМА

Вакцината на АстраЗенека ефикасна за сите возрасни групи

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) препорача употреба на вакцината АстраЗенека против Ковид-19 за сите возрасни групи, и ова е силен сигнал до сите...

Вакцината на „Џонсон & Џонсон“ против коронавирусот на разгледување во ЕМА

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) го прими барањето за условно одобрување за пласман на вакцината против Ковид-19, изработена од фармацевтската компанија „Јансен“, што...

ЕМА позитивно ја оцени вакцината против Ковид-19 на Модерна

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска одобри употреба на вакцината против Ковид-19 на компанијата Модерна за лица постари од 18 години. –...

Ема Стоун го очекува своето прво дете со Дејв МекКари

0
Актерката Ема Стоун (31) е бремена и со нејзиниот партнер Дејв МекКери (35) го очекуваат своето прво дете, пишува „Us Weekly“. ...

ЕМА: Да се почитува интервалот од максимум 42 дена меѓу двете...

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека треба да се почитува временскиот интервал од максимум 42 дена помеѓу администрацијата на првата...

ЕМА: Податоците за вакцината против ковид-19 беа цел на сајбер напад

0
Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска соопшти дека податоците во врска со вакцините и лековите против новиот коронавирус биле цел на...

Европскиот регулатор на лекови закажа вонреден состанок за 6 јануари, ќе...

0
Европскиот регулатор на лекови (ЕМА) за 6 јануари го закажа вонредниот состанок на кој ќе го процени барањето за одобрување на вакцината против...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
39 %
4.1kmh
0 %
нед
7 °
пон
13 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави