таг: Екипите

Гризман во Ал Наср, каде ќе игра заедно со Роналдо и...

0
Екипите од Саудиска Арабија оваа година се активни и купуваат фудбалери од Европа, а веќе...

Еурофарм Пелистер сигурен, Бутел и Вардар без „вајлд-карта“

0
Европската куќа на ракометот (ЕХФ) ги објави екипите кои бараат „вајлд-карта“ за да играат во новата сезона од Лигата на шампионите, а меѓу...

ВИДЕО: Во Турција спасен и папагал – 50 часа бил под...

0
Екипите на Црвената полумесечина спасија папагал од урнатините на зградата оштетена од земјотрес во Малатија, Турција. Птицата поминала 50 часа во урнатините, пренесува...

ВИДЕО / Брага и ПАОК, преку пеналите во следната рунда

0
Екипите на Брага и ПАОК, преку пенал рулетот, успеаја да се пласираат во четвртфиналето на Лига Европа...

ВИДЕО / Славија Прага и Витезе, во четвртфиналето

0
Одредени се екипите кои ќе играат во четвртфиналето на Конференциската лига. По Бодо / Глимт, ПСВ, Партизан,...

Гол од акција со играње оро (ВИДЕО)

0
Некаде во Азија, една од екипите смислила маестрален начин како да ги збуни противниците при еден центаршут во нивен шеснаесетник. Шах мат им...

Баерн и Јувентус први осминафиналисти во Лигата на шампионите

0
Екипите на Баерн Минхен и на Јувентус на две кола пред крајот на групната фаза обезбедија учество во осминафиналето од Лигата на шампионите....

Арсенал ги годеше стативите наместо голот, Виљареал одолеа и се пласираше...

0
Вечерва екипите на Арсенал и Виљареал го одиграа реваншот од полуфиналето во Лига Европа без голови на...

Одложен мечот меѓу Торонто и Чикаго поради коронавирус

0
Натпреварот меѓу екипите на Торонто и Чикаго, што требаше да се игра вечерва со почетокот во еден...

ВИДЕО: Јувентус и Интер на „мускули“ обезбедија пласман во четвртфиналето на...

0
Екипите на Интер и Јувентус обезбедија пласман во наредната рунда од италијанскиот Куп откако вечерва остварија победи дури по продолженијата. Интер ја...