fbpx

таг: едно

Најмалку едно лице загина во невреме во Јапонија

0
Најмалку едно лице загина, а три се повредени по обилните врнежи од дожд, придружени со...

(ВИДЕО) Тајфун во Јапонија направи хаос: Еден загинат и над 60...

0
Најмалку едно лице загина, едно е исчезнато, а најмалку 60 лица се повредени откако тропска бура го погоди југозападниот дел на...

Дождовницата не е за пиење никаде во светот

0
Едно од најновите студии на тим од шведски универзитет откри дека дождовницата во речиси секој дел од светот содржи опасни количини на постојани...

Тешка сообраќајна несреќа во Хрватска, има загинати и повредени

0
Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот во правец...

Истражување: Едно од осум лица заразени со Ковид-19 имаат долготрајни симптоми

0
Едно од осум лица заразени со коронавирус развиваат барем еден долготраен симптом на ковид, покажува најобемната студија до сега. Со повеќе од...

Инфлацијата во Велика Британија достигна нов 40-годишен максимум

0
Инфлацијата во Обединетото Кралство достигна уште едно ново 40-годишно максимално ниво во јуни, бидејќи цените на храната и енергијата продолжија да растат,...

Го намалува ризикот од мозочен удар: Ова овошје ги регулира крвниот...

0
Едно овошје, кое има најмногу минерали и витамини, според диететичарите е најдобро за намалување на крвниот притисок Луѓето со висок крвен притисок...

Најголемата мистерија на океанот: Што се крие на дното на Големата...

0
Прогласенa е за едно од петте најдобри места за нуркање во светот. Големата сина дупка е мистерија на океанот која изгледа...

5 придобивки од лубеницата: Вкусна и сочна, таа е вистински извор...

0
Едно од најубавите работи во лето, покрај долгите и топли денови, се и лубениците. Скоро сите ги обожаваме, особено кога се ладни, бидејќи...

Ја реновирале куќата во Канада и нашле стара кутија со документи...

0
При реновирањето на куќата, едно семејство од Канада пронашло мала метална кутија во која имало документи на хрватски јазик. Документите и ги...