таг: дури

(ВИДЕО) Бродови „духови“ од Втората светска војна осамнаа на плажа на...

0
Дури 24 брода, потопени за време на битката кај Иво Џима, во која Американците и...

ПЛУТОН ПО 6 МЕСЕЦИ ЗАПОЧНА ДА СЕ ДВИЖИ ДИРЕКТНО: Сѐ се...

0
Дури и ако промените што ги носи не се инспиративни и пријатни, на крајот тие се покажуваат како волшебни и неопходни Во...

„Солен“’ ценовникот на лажниот српски естетски хирург: Жртвите плаќале огромни суми...

0
Лузни и изгореници се дури и најлесните од последиците со кои се соочиле жртвите. Без никакво знаење, стручна подготовка и здрав разум или...

Вакцината ги ублажува пост-ковид симптомите?

0
Дури 56,7 проценти од испитаниците кои имаат пост-ковид симптоми го подобриле своето здравје по вакцинирањето, покажува новото истражување спроведено во Велика Британија, кое...

Девојка по грешка примила шест дози вакцина „Фајзер“ одеднаш, еве што...

0
Такво нешто не се случило дури и за време на експерименталните фази на тестирање на вакцините. Станува збор за практикант по психологија во...

Ковид -19 може да остави дури 48 различни долгорочни последици

0
Ковид -19 може да остави дури 48 различни долгорочни последици врз пациентите кои го прележале, утврдила студијата на американски научници и СЗО. Утврдено...

Лукаревска: 10% од фирмите не дале февруарска плата, „одглавете“ го корона...

0
Дури 10,7 отсто од фирмите, вклучувајќи ги и самостојните вршители на дејност, не успеале да им дадат...

Бијонсе мета на грабеж: Украден и фустанот кој пејачката го носеше...

0
Светски познатата пејачка Бијонсе дури двапати беше мета на разбојници овој месец, кои упаднале во магацин каде ѕвездата ги чувала своите скапоцености....

Хелдата е непроценлива доколку сте дијабетичар или анемични

0
Хелдата е многу корисна дури и се смета за замена за месо бидејќи е многу богата со железо. Тоа е причина плус...

Холивуд со неверување гледа на нивната љубовна приказна: Што ја натерало...

0
Нивната љубов е табу тема дури и за Холивуд… Долф Лундгрен има 63 години и во Холивуд е...