таг: дури

Три опции за формирање влада во Бугарија

0
Актуелниот ГЕРБ тешко може да формира стабилен кабинет, дури и Бојко Борисов да не е премиер и едноставно да ги „даде“...

Зошто секој од нас треба да остави по една лажичка шеќер...

0
Дури една третина од она што го јадеме го опрашуваат пчелите и тие се одговорни за хранење на 90 отсто од населението. ...

5 начини како да избегнете топење и размачкување на шминката во...

0
Дури и ако имате сува кожа, веројатно сте го забележале природниот „сјај“ што наеднаш го има вашата кожа штом температурите надминат 25 степени,...

Србија: Во 97 основни училишта утрово стигнале дојави за поставени бомби...

0
Дури 97 основни училишта во Белград, како и некои средни училишта утринава добиле дојави за...

СЛОВЕНСКИОТ ХОРОСКОП Е ЕДЕН ОД НАЈПРЕЦИЗНИТЕ: Откријте на кој знак припаѓате...

0
Овој хороскоп има дури 36 знаци, а е поделен на периоди од по 10 дена. Жолт нарцис (1 јануари – 10...

Шведска прекина со тестирање за ковид-19: Лицата со симптоми ќе се...

0
Шведска прекинува со тестирањата за ковид-19, дури и кај лицата што покажуваат симптоми, па од денеска мобилните шатори што служеа за...

ТРИК за домашно избелување на забите: До бисерна насмевка за неколку...

0
Пушењето, алкохолот, кафето, па дури и чајот предизвикуваат потемнување на забите. Еве како да се изборите со тоа: Забите природно жолтеат...

Дури 69 отсто од заразените со Ковид-19 не биле вакцинирани

0
Дури 69 отсто од заразените во период од 6 август до завчера, не биле вакцинирани и 81 отсто од хоспитализираните. Во тој период,...

Голема чистка во Реал – Анчелоти продава дури седум фудбалери

0
Тренерот на Реал Мадрид Карло Анчелоти реши да продаде дури седум играчи за да собере пари за нови трансфери. Реал сака на...

Веспрем потпиша дури четири играчи

0
Унгарскиот ракометен гигант Веспрем денес претстави дури четири нови засилувања за следната сезона. Нови членови на поранешниот европски вицешампион ќе бидат египетскиот...