fbpx

таг: дури

Зошто секој од нас треба да остави по една лажичка шеќер...

0
Дури една третина од она што го јадеме го опрашуваат пчелите и тие се одговорни за хранење на 90 отсто од населението. ...

5 начини како да избегнете топење и размачкување на шминката во...

0
Дури и ако имате сува кожа, веројатно сте го забележале природниот „сјај“ што наеднаш го има вашата кожа штом температурите надминат 25 степени,...

Србија: Во 97 основни училишта утрово стигнале дојави за поставени бомби...

0
Дури 97 основни училишта во Белград, како и некои средни училишта утринава добиле дојави за...

СЛОВЕНСКИОТ ХОРОСКОП Е ЕДЕН ОД НАЈПРЕЦИЗНИТЕ: Откријте на кој знак припаѓате...

0
Овој хороскоп има дури 36 знаци, а е поделен на периоди од по 10 дена. Жолт нарцис (1 јануари – 10...

Шведска прекина со тестирање за ковид-19: Лицата со симптоми ќе се...

0
Шведска прекинува со тестирањата за ковид-19, дури и кај лицата што покажуваат симптоми, па од денеска мобилните шатори што служеа за...

ТРИК за домашно избелување на забите: До бисерна насмевка за неколку...

0
Пушењето, алкохолот, кафето, па дури и чајот предизвикуваат потемнување на забите. Еве како да се изборите со тоа: Забите природно жолтеат...

Дури 69 отсто од заразените со Ковид-19 не биле вакцинирани

0
Дури 69 отсто од заразените во период од 6 август до завчера, не биле вакцинирани и 81 отсто од хоспитализираните. Во тој период,...

Голема чистка во Реал – Анчелоти продава дури седум фудбалери

0
Тренерот на Реал Мадрид Карло Анчелоти реши да продаде дури седум играчи за да собере пари за нови трансфери. Реал сака на...

Веспрем потпиша дури четири играчи

0
Унгарскиот ракометен гигант Веспрем денес претстави дури четири нови засилувања за следната сезона. Нови членови на поранешниот европски вицешампион ќе бидат египетскиот...

(ВИДЕО) Бродови „духови“ од Втората светска војна осамнаа на плажа на...

0
Дури 24 брода, потопени за време на битката кај Иво Џима, во која Американците и...