таг: дури

Стоењето и спиењето се подобри за здравјето на срцето од седењето,...

0
Дури и активности како стоењето и спиењето се подобри од седењето, покажува ново истражување Заменувањето на седењето со неколку минути умерено вежбање...

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта

0
Оваа недела дури три хороскопски знаци нема да можат да го негираат чувството на среќа што ќе ги следи низ секојдневните активности.Имате доволно...

Анкета: Дури 77 проценти од Германците се незадоволни од Владата

0
Дури 77 отсто се изјасниле дека се помалку задоволни или воопшто не се...

Места каде пристапот е забранет

0
Откријте на кои места, дури и ако сте во можност, не смеете да одите и зошто таму е забранет или сосема ограничен пристапот...

Од избегнување алкохол до правилно јадење: Ова се начини да престанете...

0
реклама ИСТРАЖУВАЊЕТО покажало дека дури 15 милиони Британци ‘рчат, а милиони други велат дека...

Британија ќе ги поттикне пушачите да ги заменат цигарите со алтернативни...

0
Дури милион пушачи ќе бидат поттикнати да ги заменат цигарите со алтернативни електронски уреди, додека на бремените жени ќе им бидат понудени финансиски...

Зошто никогаш не треба да возите автомобил со зимски ракавици и...

0
Дури и ако ви е ладно и се тресете, внимавајте кога влегувате во автомобилот. Дали некогаш сте се запрашале што би можело...

Платата на Манчини, главен доказ против Манчестер Сити

0
На Манчестер сити му се заканува драстична казна, па дури и исфрлање од лигата поради кршење на правилата за финансиски фер-плеј на Премиер...

Wednesday повеќе не е најгледана серија на Нетфликс – еве која...

0
ОТКАКО поминаа дури две недели на врвот на гледаноста на глобално ниво, серијата Wednesday беше симната од тронот со документарен филм за одметнатиот...

Која е всушност Елиза? Мистеријата зад една од најубавите композиции на...

0
Иако повеќето дури при првиот такт ја препознаваат “За Елиза”, композицијата за соло клавир на Лудвиг ван Бетовен, ретко кој може да каже...