таг: дури

ФОТО: Кристијано Роналдо се пофали, е сега го соборив рекордот на...

0
Кристијано Роналдо дури вечерва на Инстаграм се огласи по повод неговите 770 голови во кариерата. Иако уште...

ФОТО: Како јунаците од популарните филмови би изгледале во Ковид ерата?

0
Дури и на суперхероите им е потребна заштитна маска за време на пандемијата на коронавирусот – гласи пораката од фотошопираните фотографии на...

Дрвото можеби грее најевтино и најубаво, но е тивок убиец

0
Поради намалената економска моќ дури три четвртини од населението во земјава се грее или готви на дрва. Во руралните средини дури 95 проценти...

Британскиот сој на коронавирусот во Словачка се шири неконтролирано

0
Дури 71 % од позитивните резултати од тестовите направени во средата докажале дека британскиот сој е присутен.Ова го објави премиерот на Словачка, Игор...

Инфекција на синусите или коронавирус? Двете болести имаат слични симптоми, како...

0
Дури и најблагата треска може да биде загрижувачка и да нè наведе да се запрашаме дали сме се заразиле со коронавирус. ...

Поголемиот дел од Американците бараат Трамп итно да биде сменет

0
Дури 57 отсто Американци сметаат дека претседателот Доналд Трамп треба да биде сменет веднаш, по протестите оваа недела, кои се претворија...

Ова се безнадежните романтичари во Зодијакот!

0
Некои луѓе, дури и кога ќе се заљубат, го одржуваат здравиот разум. Сепак, тие не се припадници на овие хороскопски знаци. ...

Вучиќ: С Македонија го смени и името, па не ја примија...

0
Македонија дури и името го смени, а ЕУ ни тогаш со таа земја не ги отвори пристапните преговори, изјави српскиот...

Вучиќ: Северна Македонија го смени и името, па не ја примија...

0
 Македонија дури и името го смени, а ЕУ ни тогаш со таа земја не ги отвори пристапните преговори, изјави српскиот претседател Александар...