fbpx

таг: Дортмунд

Татко му на Халанд се одлучил, Ерлинг на пат кон Премиер...

0
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халaнд, го барат голем број големи европски клубови, поради ослободителната клаузула од...

Борусија Д. демолирана на домашен терен од Леверкузен

0
Фановите на „Сигнал Идуна парк“ видоа како Борусија Дортмунд прима пет гола од Баер Леверкузен кои денеска најдоа решение за играта на домашниот...

Халанд сака да одлучи за идниот клуб до крајот на јануари

0
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Хaланд сака да одлучи за нов клуб до крајот на јануари. Според „Марка“, 21-годишниот Норвежанец моментално е...

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

0
Премиерлигашот Ливерпул покажува интерес за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, објави „Sky Sport Deutschland“. Според германскиот медиум, „Црвените од Енфилд“ се...

Извршниот директор на Борусија го посочи фаворитот за потписот на Халанд:...

0
Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке во интервју за „Билд“ го посочи тимот кој во моментов е најзагреан за ангажман на...

Повредениот Халанд ќе паузира до Божик

0
Напаѓачот на бундеслигашот Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд најверојатно ќе отсуствува од фудбалските терени до Божик, најави неговиот татко Алф-Инге за норвешката телевизија ТВ2....

Вацке: Јунајтед понуди повеќе за Халанд, но Раиола одлучи да дојде...

0
Извршниот директор на Борусија Дортмунд, Ханс Јоаким Вацке откри дека агентот на Ерлинг Халанд го избрал германскиот клуб, иако имал подобра понуда од...

Борусија повеќе недели без напаѓачот Халанд

0
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, ќе паузира „повеќе недели“ поради повреда и неговото отсуство е лоша вест за клубот, кој во моментов...

Халанд е прв избор на Барселона, но постои и добра резервна...

0
Ерлинг Халанд игра одлично во дресот на Борусија Дортмунд и ќе биде тешко да се задржи во екипата следната сезона. За Норвежанецот има...

Борусија ја одби понудата на Челзи за Ерлинг Халанд

0
Борусија Дортмунд ја одби понудата на Челзи за Ерлинг Халанд, тврди Sky Sports. Актуелниот европски шампион испрати понуда за 21-годишниот напаѓач,...