таг: дом

Ќе добијат купони за ПОПУСТ ако се вакцинираат- еве колква е...

0
Пекиншкиот кварт Даксинг, дом на 1,8 милиони луѓе, денеска со кампања со која се предвидува доделување купон со попусти за оние кои ќе...

Мексико ja легализира марихуаната за лична употреба

0
Долниот дом на мексиканскиот Парламент одобри нацрт-законот за регулирање на потрошувачката, одгледувањето и трговијата со марихуана за лична употреба низ целата земја, кој...

Процесот против Трамп во Сенатот влегува во завршница

0
Сенатот на САД (Горниот дом на Конгресот) денеска гласаше „за“ барањето да се повикаат сведоци во постапката за импичмент која се води против...

Демократите во Претставничкиот дом се залагаат за казнување на Трамп

0
Претставниците на Демократската партија во Претставничкиот дом на САД, се залагаат за казнување на поранешниот претседател Доналд Трамп, за немирите на 6 јануари....

Одбраната на Трамп денеска со свои аргументи во судењето за импичмент

0
Демократите во Претставничкиот дом го завршија случајот против поранешниот претседател Доналд Трамп, повикувајќи ги сенаторите да го...

Ако не поминат преку детекторот за метал, конгресмените ќе бидат казнувани...

0
Членовите на американскиот Претставнички дом кои одбиваат проверка со детектор за метал, инсталиран на влезната врата во главната собраниска сала, ќе треба да...

Претставничкиот дом поднесе обвинение до Сенатот за отповикување на Трамп

0
Претставничкиот дом на американскиот конгрес поднесе обвинение до Сенатот за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп,...

Пелоси: Некои конгресмени би можеле да бидат кривично гонети

0
Претседателката на претставничкиот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси изјави дека одредени членови на Конгресот би можеле да се соочат со кривично гонење...

Демократите во Конгресот на САД почнуваат процес на импичмент на Трамп

0
Претставничкиот дом на Конгресот на САД денеска треба да гласа за резолуција со која почнува процес на...

Демократите планираат во понеделник да поднесат барање за импичмент против Трамп

0
Демократите во Претставничкиот дом на Конгресот планираат во понеделник да поднесат барање за импичмент против актуелниот американски претседател Доналд Трамп, јавија Си-Ен-Ен...