таг: Документарен

Добра зделка: Еве колку Меган и Хари добија за снимањето на...

0
НОВИОТ документарен серијал на Нетфликс, Хари и Меган, предизвика бурни реакции во јавноста. Серијата е наречена „Американско пропагандно ѓубре“, а Хари и Меган...

Нов мрачен документарец на Нетфликс

0
На Нетфликс деновиве е објавен документарен филм под наслов „Девојчето на сликата“ (Girl in the Picture), во режија на Американката Скај Боргман. Според...

ВИДЕО: Не смеете да не го гледате „Победници“-документарецот за македонската репрезентација...

0
Документарен филм за Игор Ангеловски и генерацијата македонски фудбалери која со својот победнички менталитет го оствари сонот на сите претходни генерации и на...