таг: добитник

Го добил најголемиот џекпот досега, неверојатни 2,04 милијарди долари – се...

0
ОТКАКО среќниот добитник во САД освои рекорден џекпот од 2,04 милијарди долари во Пауербол во ноември, наградата сè уште не е побарана. ...

Рафаел Надал ја прекина доминацијата на Роџер Федерер

0
Асоцијацијата на тениски професионалци (АТП) објави дека Рафаел Надал е добитник на наградата за најпопуларен играч во...

Добил 3 милиони на ЛОТО, па сега комшиите му додеваат

0
Добитник на една индиска лотарија се жали дека е преоптоварен со барања за финансиска помош,...

Џим Кери планира да ја заврши својата кариера

0
Холивудскиот глумец, комичар и двократен добитник на „Златен глобус“, Џим Кери има намера да ѝ стави крај на својата кариера, како што најави...

Нејмар е најдобриот бразилски фудбалер во Европа за 2021 година

0
Фудбалерот на Пари СенЖермен, Нејмар е добитник на наградата Златна Самба. Оваа информација ја објави бразилското издание на „Sambafoot“. Награда се доделува...