таг: дневни

Алјаска забележа рекордно високи температури

0
Необичната дневни температури од над 15,5 Целзиусови степени беа забележани на Алјаска, како и пороен...

Загрижувачко зголемување на дневните случаи на ковид-19 во САД

0
САД просечно регистрираат над 100 000 нови дневни случаи на ковид-19 дневно, што е најголем број за...

Шахпаска: Да се почитува Законот за безбедност и здравје при работа

0
Во услови на високи дневни теператури на воздухот и во ситуација кога државата влегува во т.н....