fbpx
4 C
Skopje
недела, март 7, 2021

таг: директор

Од Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да треба...

0
Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор...

Од Фајзер со лоша вест за вакцините: Можно е да треба...

0
Извршниот директор на Фајзер, Алберт Бурла, се надева дека дополнителна, трета доза од оваа вакцина Ковид-19, може дополнително да го зајакне имунолошкиот одговор...

Директорот на СЗО со апел до сите земји: Да не забавува...

0
Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Адана Гебрејесус денеска испрати апел до земјите низ светот да не се откажуваат од борбата...

Тедрос: Охрабрува намалениот број заразени, но не е време за олеснување...

0
Генералниот директор на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрејесус, денеска изјави дека падот на бројот на заразени со коронавирусот ширум светот е охрабрувачки,...

Илон Маск контролира повеќе од една четвртина од активните сателити

0
Извршниот директор на „SpaceX“, Илон Маск, сега контролира повеќе од една четвртина од сите активни сателити во орбитата околу Земјата, откако лансираше...

Д-р Петличковски, директор на Институтот за имунологија: Вакцинираните ќе имаат поблаг...

0
Д-р Александар Петличковски, директор на Институтот за имунологија во Студио 10 на ТВ24 истакна дека вакцинираните лица ќе имаат поблаг тек на болеста....

Рос Браун потпиша останува спортски директор на Формула 1

0
Спортскиот директор на Формула 1, Рос Браун ќе остане на функцијата. Браун потпиша нов договор со „Либерти Медиа“ и ќе продолжи да работи...

Во Албанија потврдена мутација на коронавирусот

0
Познатиот албански инфектолог и заменик директор на Институт за јавно здравје, Дритан Улќинаку, потврди дека во земјата циркулира мутација на коронавирус, но оти...

„Нема да молиме никој да остане“: Спортскиот директор на ПСЖ удри...

0
Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо изјави што мисли за иднината на напаѓачите Нејмар и Килијан Мбапе. Договорите на двајцата играчи истекуваат во...

Ќе живееме со коронавирусот, мислам засекогаш, смета директорот на „Модерна“

0
Стефан Бансел, извршниот директор на американската компанијата „Модерна“,која произведува вакцина против коронавирусот, вели дека САРС-КоВ-2 нема да оди никаде, дека ќе биде тука,...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
4 ° C
4 °
4 °
41 %
5.1kmh
75 %
нед
9 °
пон
12 °
вто
7 °
сре
9 °
чет
2 °

Последни објави