таг: децата

Нововакцинираните деца во градинка да одат после 2 недели, вели епидемиологот...

0
Децата кои ќе примат ДиТеПер пожелно е да останат дома 2 недели после вакцинацијата, а не утредента да одат во градинка. Ова е...

„Спасете ги децата“: Во Газа децата трпат психички повреди, глад и...

0
Децата во Појасот Газа поради војната постојано трпат психички повреди, глад, раселување и повеќегодишна блокада, соопшти денеска невладината организација „Спасете ги децата“ (Save...

Демири: Децата кои не се вакцинирани нема да се примаат во...

0
Децата кои не делумно или воопшто не се вакцинирани против пертусис, односно голема кашлица нема да се примаат во сите градинки во државата,...

Зошто е важно детето да сака само да игра?

0
реклама Децата кои играат сами учат многу вредни лекции кои ќе ги носат со себе...

УНИЦЕФ изразува загриженост од растот на случаи со голема кашлица: Вакцинирањето...

0
Вакцинирањето на децата е колективна одговорност. Ги повикуваме родителите и старателите – обезбедете им на своите деца онаква заштита, каква што вашите родители...

УНИЦЕФ: Една третина од децата и младите во Македонија доживеале булинг...

0
Една третина од децата и младите луѓе во Македонија доживеале булгинг преку интерннет. Од вкупно 400 испитаници 18 отсто сметаат дека основна причина...

Околу 10.000 новороденчиња и деца убиени во Газа, од кои стотици...

0
Децата од Газа се подложени на неселективни напади од страна на Израел во услови на геноцид кој трае веќе три последователни месеци, соопшти...

Шведска се враќа на печатени учебници и вежбање на ракописот во...

0
Додека децата се враќаа во училиштата во Шведска минатиот месец, многу наставници ставија...

На децата на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон наводно не им...

0
реклама Децата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, принцот Луис, принцезата Шарлот и принцот...

Екраните може лошо да влијаат врз комуникативните вештини на децата

0
реклама Децата кои минуваат часови пред уредите со екрани би можеле да се соочат...