fbpx
10 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: денес

Се разгледуваат ригорозни мерки во Франција, Париз ќе се „заклучи“ на...

0
Портпаролот на француската влада, Габриел Атал, денес потврди дека властите размислуваат за тринеделно заклучување на Париз со...

„Фајзер“ ја тестира третата вакцина против ковид-19 поради појавата на мутираните...

0
Фармацевтската компанија „Фајзер“ денес објави дека започнала со тестирање на третата вакцина како дел од стратегијата за заштита од мутирани видови на коронавирус....

Фајзер испитува и трета доза од својата вакцина против Ковид 19-...

0
Фармацевтската компанија „Фајзер“ денес објави дека започнала со тестирање на третата доза од својата вакцина како дел од стратегијата за заштита од мутирани...

А1 Македонија продолжува со едукативната програма за деца „Интернетот не е...

0
Од денес А1 Македонија продолжува со едукативни предавања за четвртоодделенците низ земјата, за безбедно користење на интернет, кои се во склоп на проектот...

ЕУ разгледува нов сет санкции за Русија

0
Денес шефовите на дипломатиите на земјите членки на ЕУ ќе разгледаат воведување нови санкции против Русија поради...

Како да препознаете квалитетно сирење

0
Во продавниците денес може да се најдат најразлични видови сирења, но и многу имитации кои се неквалитетни. Специјалистите во оваа област објаснуваат дека...

Емотивна честитка: Северина му го честиташе роденденот на синот со специјален...

0
Хрватската пејачка Северина  Којиќ денес го прославува најважниот датум во нејзиниот живот, раѓањето на синот Александар Поповиќ. По тој повод таа со...

Британската мутација се шири во Полска – „На прагот сме на...

0
Министерството за здравство на Полска денес соопшти дека во земјата започнува третиот бран на инфекции со вирус...

Фејсбук ги блокираше медиумските содржини во Австралија

0
Фејсбук денес објави дека ги блокирал сите медиумски содржини во Австралија поради новиот предлог закон што не...

Британија започнува тестирање, 90 здрави волонтери ќе се изложат на коронавирусот

0
Велика Британија денес стана првата земја во светот што им овозможи на волонтерите свесно да бидат изложени...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
66 %
1kmh
0 %
пет
11 °
саб
19 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
11 °

Последни објави