таг: денес

ЕК по повод Светскиот ден на бегалците: ЕУ ќе остане место...

0
Денес, на Светскиот ден на бегалците, кога рекордни повеќе од 120 милиони луѓе се присилно раселени ширум светот, ЕУ ја потврдува непоколебливата посветеност...

Четворица загинати во страшна сообраќајка во Грција

0
Во сударот меѓу автобус и автомобил, што се случи денес наутро пред Токсотес...

Лебот содржи отрови, нашето здравје е во опасност!

0
Речиси секое семејство денес користи леб, но мораме да ви откриеме една тајна: комбинацијата на шеќер и квасец, која се користи за приготвување...

Дневен хороскоп за недела (19.05.2024)

0
Овен (21 март – 19 април): Денес е ден за акција, драги Овен! Вашата енергија е на својот врв, затоа искористете го...

Дневен хороскоп за недела (12.05.2024)

0
ОВЕН (21 март – 19 април) Денес е идеален ден да се опуштите и да ги наполните батериите, драги Овен. Искористете ја...

Денеска се одбележува 38 годишнината од нуклеарната катастрофа во Чорнобил

0
Денес светот ја одбележува 38-годишнината од најголемата вештачка катастрофа во историјата на човештвото, кога на 26 април 1986 година, во 01:23 часот, силна...

Бајден го потпиша нацрт-законот со кој се обезбедува клучната воена помош...

0
Претседателот Џо Бајден денес го потпиша нацрт законот за помош со кој се обезбедува клучна воена помош за Украина, со што се стави...

Украинската морнарица потврди дека го погодила рускиот спасувачки брод „Комуна“ во...

0
„Денес на Крим, украинската морнарица  го  погоди и другиот  брод на Црноморската флота на руската федерација, „Комуна“, накратко објави на својата лична страница...

Јубилеј: Двегодишнина од специјалната операција „Ctrl+Z“ и трансформацијата на крстосувачот Москва...

0
Денес се навршува значаен јубилеј, двегодишнината од тајната операција на руската морнарица во која, на спектакуларен начин, под кодно име „ Ctrl+Z“,...

Министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба беше домаќин на...

0
Украинскиот министер за надворешни работи, Дмитро Кулеба, денес беше домаќин на преку 160 новинари и уредници од 65 земји од целиот свет на...