fbpx
3 C
Skopje
недела, февруари 28, 2021

таг: дена

Д-р Бабачиќ : Во Македонија лани поради короната умреле 4.500 луѓе...

0
Година дена по првиот случај на КОВИД-19 во Македонија бележиме повторно пораст на случаи во она што сѐ повеќе наликува на трет бран....

Новороденче со Ковид-19 во Грција приклучено на апарати, атинските болници повторно...

0
Новороденче старо 24 дена, заразено со коронавирусот, од минатиот петок е хоспитализирано и приклучено на апарати во атинска болница, откри министерот за здравство...

Малдини: Има еден услов за нов договор со Ибрахимовиќ

0
Пред неколку дена Златан Ибрахимовиќ влезе во „клуб 500“ односно постигна 501 гол во својата кариера. Навистина...

Бартомеу се огласи по обвинувањата дека открил детали за договорот на...

0
Шпанските медиуми пред неколку дена објавија детали од договорот на Лионел Меси со Барселона, што ја шокираше...

Ги запознаваме ретките болести: Албинизам

0
Во месецот со најмалку дена во годината, во месецот кој пациентите со ретки болести го викаат „свој“, месецот кој е редок по своите...

Следната недела власта би требало да ги објави новите мерки за...

0
На два дена до месец февруари, долго најавуваниот петти сет на економски мерки на Владата не е...

Сејдини: ФФМ нема да подлегне на нефудбалски притисоци од страна...

0
Пред два дена Агенција за Млади и Спорт изнесе информација дека при инспекциски надзор во Фудбалската федерација на Македонија утврдени се низа неправилности...

98-годишниот дедо Киро од Демир Капија излекуван од ковид-19 ја напушти...

0
По дваесет дена лекување, инфективната Клиника денеска ја напушти еден од најстарите пациенти досега излечен од Ковид 19 – 98 годишниот Киро Ристов...

Можат да си заминат „ за џабе“, од 1. јануари Меси,...

0
На само два дена со 1. јануари 2021 година и стартот на зимскиот преоден рок, во фудбалот првиот ден од новата година...

Сантош го оспорува рекордот на Меси, Пеле и натаму е најдобар!

0
Пред неколку дена, Лионел Меси го сруши рекордот на Пеле по бројот на постигнати голови за еден клуб. Аргентинецот постигна 644 голови...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
3 ° C
3 °
3 °
75 %
3.1kmh
0 %
нед
12 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
14 °
чет
15 °

Последни објави