таг: девојче

Франција во шок: Силувано и убиено 14-годишно девојче – се враќало...

0
Франција е шокирана од силувањето и убиството на 14-годишното девојче на југот на земјата, само...

16-годишното девојче кое почина од ковид-19 на Инфективна имало тешка пневмонија...

0
16-годишното девојче кое починало од компликации од ковид-19 на Инфективната клиника во Скопје имало тешка ковид-пневмонија и девет дена пред да биде донесена...

ТРАГЕДИЈА: Почина 4-годишно девојче во прегреан автомобил

0
Телото на 4-годишно девојче било пронајдено во автомобил во двор на куќа во Доња Пискавица, село Драгичевиќ, јавуваат локалните медиуми. Според медиумите,...

Десетгодишно девојче во Украина почина од старост

0
Десетгодишното девојче Ирина Химич, од областа Виниција во Украина, почина од старост. Смртта на детето ја објави нејзината мајка на Фејсбук. Девојчето...

Десетгодишно девојче во Украина почина од старост

0
Десетгодишното девојче Ирина Химич, од областа Виниција во Украина, почина од старост. Смртта на детето ја објави нејзината мајка на Фејсбук. Девојчето...

Трагедија: По брутално претепување од родителите, почина 2-годишно девојче во Хрватска

0
Претепаното девојче од Хрватска кое имаше само 2 ипол години и кое пред неколку дена со тешки повреди на главата и во критична...

Грозоморно: Девојче киднапирано, силувано и принудено да премине во ислам

0
Дванаесетгодишното девојче Фарах, порасната во христијанска религиозна традиција, минатото лето била киднапирана, силувана и принудена да премине во ислам и да се омажи...

Родители се изолирале во куќата поради Ковид 19 – нивната 11...

0
Девојче (11) од Мисури, САД, ги пронашло безживотните тела на нејзините родители во куќата, кои биле во изолација, бидејќи имале коронавирус. Детето...

Алисан Портер по 30 години: По светската слава со улогата на...

0
Филмот за симаптичното девојче со кадрава коса, Сју, која со татко ѝ живееја како бездомници и со ситни  измами доаѓаа до пари...

Првото бебе во Куманово е девојче, а во Кочани момче

0
Првото бебе во Куманово е девојче, родено вчера во попладневните часови, прво дете на семејството Љатифи. Денеска од името на општина Куманово, на...