таг: Двајца

САД соодветно ќе одговори на руското протерување дипломати

0
Американската амбасада во Москва го отфрли „неиспровоцираното протерување“ на двајца дипломати од Русија,...

Мароко; Двајца државјани на Северна Македонија се евакуирани

0
Двајца државјани на Северна Македонија со престој во Мароко се пријавиле во дипломатско...

МЗТ Скопје со американско дуо на бековските позици

0
Македонскиот шампион МЗТ Скопје промовира уште двајца странци, кои според нивните пишувања ќе бидат последни за новата сезона. Се работи за американско дуо...

Челниците на Евролигата ја објавија идеалната петорка

0
Двајца играчи на Реал Мадрид и по еден на Партизан, Олимпијакос и Макаби Тел Авив, ја формираа идеалната петорка на Евролигата. Петорката ја...

„Кумот на вештачката интелигенција“ го напушти Гугл: „Опасностите од неа се...

0
Д-р Џефри Хинтон, кој во 2012 со двајца свои студенти на Универзитетот на Торонто изгради неуронска мрежа, неделава даде отказ во...

Рекорден број тренерски смени во Премиер лигата

0
Двајца тренери вчера остана без работа во англиската Премиер лига. Менаџерите ги отпуштија Лестер и...

Двајца пациенти оставени во колички починале во чекалница во болница во...

0
Двајца пациенти, кои биле оставени на транспортни колички, во чекалница на ургентниот центар на Клиничката болница „Свети дух“ во Загреб, починале, пишува хрватскиот...

Меѓу жртвите во земјотресите има над 70 Албанци од Косово

0
Двајца браќа се извлечени живи од под урнатините во градот Кахраманмарас по осум дена од земјотресите. Спасувачките екипи успеаја да ги...

Први случаи со корона, пријавени двајца ракометари на Светското Првенство

0
Светската ракометна организација (ИХФ) соопшти дека двајца ракометари се заразени со коронавирус и се испратени во изолација....

Бројот на заразени со ковид-19 е зголемен за 12,8 отсто во...

0
Двајца пациенти починале од ковид-19 во период од 12 до 18 декември годинава, пишува во неделниот извештај кој Институтот за јавно здравје...