fbpx

таг: да

Тајмс: Британскиот премиер Сунак денеска ќе објави промени во владата

0
Британскиот премиер Риши Сунак се подготвува денеска да објави кадровски промени во својата...

Серија од три порази во првенството, Пиоли пред отказ?!

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли наскоро би можел да ја напушти функцијата, пренесуваат италијанските медиуми. Челниците на...

“Старата Дама” се спрема да отпушти пет играчи, за да ги...

0
Јувентус планира да отпушти пет играчи и со тоа да ги намали трошоците поради кризата во која...

Иско, ја продолжува кариерата во Премиерлигата?

0
Поранешниот шпански репрезентативец Иско би можел да ја продолжи кариерата во англискиот премиерлигаш Евертон, пренесуваат британските медиуми....

Мислевте дека вашето домашно милениче е проблематично? Оваа риба трошела пари...

0
Домашните миленици знаат да не изненадат на различни начини, но што е со рибата чија најчудна работа не е играњето видео игри, туку...

Дали треба да ги миеме забите пред или после појадокот? Одговорот...

0
За да воспостават редовна навика за четкање, многу луѓе ги мијат забите во исто време секој ден. Се чини дека четкањето секое утро...

Љубопитни сте што навистина открива родилната тежина на детето? Еве што...

0
Тежината на раѓање може да биде добар показател за здравјето на бебето, вели педијатарот Дејвид Хил. Како што објаснува тој, иако родилната тежина...

Дали навистина постои разлика помеѓу обичниот и детергентот за перење алишта...

0
Знаеме колку е тешко да ја ставате облеката на вашето малечко во машина за перење 7 пати на ден, но дали некогаш сте...

ЕП ги укина имунитетите на двајца европратеници поврзани со истрагата „Катаргејт“

0
Европскиот парламент денеска одлучи да им ги укине имунитетите на европратениците Андреа Коцолино и Марк...

Лавров: Сакаме конфликтот да заврши, но ќе одговориме на испраќањето западно...

0
Русија сака конфликтот во Украина да заврши, но ќе одговори на испраќањето западно оружје во...